Z rozhledny rovnou do podzemí

Z rozhledny rovnou do podzemí

Dle pověstí se na Cimburku skrývali zloději a loupežníci. Dnes je místem, kde můžete zažít šermířský turnaj i noční prohlídku s překvapením.

Nejen báječné výhledy do okolí, šiškovou bitvu, ale také špekáček na ohni si vychutnáte při toulkách přírodou v okolí Bunče a rozhledny Brdo. Z rozhledny rovnou do podzemí se vydejte do Muzea Kroměřížska v Kroměříži, kde mají připraveny speciální programy pro děti i tvůrčí dílny. Pohádku Peklo s princeznou prožijte v Arcibiskupském zámku v Kroměříži. Projděte se komnatami i nádvořím. Vynechat nesmíte ani Podzámeckou zahradu s minizoo a vznešenými pávy volně se pohybujícími po zahradě nebo Květnou zahradu a okolí Králičího kopce, které je věnováno hrám a odpočinku dětí. O velkou porci zábavy se postará Zrcadlové bludiště na Velkém náměstí v Kroměříži. V letních dnech se můžete zchladit a navíc si užít výhled na zámek na místním koupališti.

Větrný mlýn i doškové chaloupky tradiční hanácké vesnice poznáte ve skanzenu v Rymicích u Holešova. V Holešově pak najedete zámek s krásnou zahradou. Během roku zde pořádají mnoho akcí a tematických výstav. V Malém muzeu kovářství naproti zámkuv Holešově si můžete s pomocí mistra kováře ukovat třeba podkovu pro štěstí.

Vaši kondičku prověří výšlap na Hostýn. Ochutnejte zdejší dobrou vodu, která podle legend uzdravuje, a vyšlapejte schody k bazilice lemované typickými stánky s občerstvením a suvenýry.