Zážitková turistika

Zážitková turistika

Východní Morava se může pochlubit celou řadou zajímavých a oblíbených turistických cílů vhodných pro rodiny s dětmi. Zábavné a současně poučné jsou například  Archeoskanzen a Živá voda v Modré, unikátní zoo ve Zlíně-Lešné

 

Pohlaďte si rejnoka v ZOO Zlín, sáhněte do tlamy krokodýla v KOVOZOO ve Starém Městě nebo nahlédněte pod hladinu rybníka na Modré. Užijte si výhledy na okolní krajinu z horkovzdušného balonu nebo letadla. Adrenalin a zábavu prožijte na polygonu ve Starém Městě. Poznejte tradiční řemesla, staňte se mistrem kovářem i tkalcem gobelínů.  

V turisticky atraktivní lokalitě Chřibů v obci Břestek nedaleko Velehradu a Buchlovic je moderní centrum balonového létání, které disponuje největšími balony v ČR i střední Evropě. Při nezapomenutelných vyhlídkových letech si z ptačí perspektivy prohlédnete krásnou přírodu a významné památky v okolí – hrad Buchlov, zámek Buchlovice, baziliku na Velehradě a další. 

Východní Morava disponuje širokou nabídkou pobytů pro děti, při nichž se děti naučí jezdit na koni, případně je kůň využit k terapii. Takovými lokalitami jsou například Koryčany či Těšánky na Kroměřížsku, Dvůr Hradisko a Ranč Bučiska v Rožnově pod Rahoštěm, ranč ve Francově Lhotě na Zlínsku, Ranč Nevada v Buchlovicích Smraďavce.