Search

Barevné světy Tomáše Vosolsobě

Kroměříž

1. 3. 2024
- 2. 6. 2024
Muzeum Kroměřížska, Galerie v podloubí
Velké nám. 38/21, 767 01 Kroměříž

Tvorbu akademického malíře Tomáše Vosolsobě (1937–2011), který se svou svébytnou výtvarnou prací řadí k předním osobnostem české poválečné moderny a informelu, představuje nová výstava v Muzeu Kroměřížska. Svým dílem umělec neprogramově navázal na fantazijní práce surrealistů první poloviny 20. století, vliv na něj měla mimo jiné i vlna pop-artu.

Na výstavě nazvané Barevné světy Tomáše Vosolsobě návštěvníci uvidí na šest desítek obrazů, které ukážou přehled jeho celoživotního díla.

V 70. letech se výtvarník živil zejména fotografováním poštovního provozu a fotodokumentací sbírkových předmětů Poštovního muzea v Praze, ke kterému měl jakožto filatelista velmi blízko. V roce 1982 odešel do Švýcarska, kde se naplno vrátil zpět k malbě a plynule navázal tam, kde svou práci přerušil. Do Česka se nastálo vrátil v roce 2000 a usadil se ve Velvarech. Jeho díla už měli možnost obdivovat návštěvníci galerií v České republice, Itálii, Německu či Švýcarsku. Výstava v Muzeu Kroměřížska potrvá od 1. 3. do 2. 6. 2024.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme