Search

Aktuality

Východní Morava

Pojďme se nebát žít
17. 07. 2024
festival zidovske kultury
Konec července už tradičně v Holešově patří židovské kultuře, kterou mohou zájemci poslouchat, ochutnat a hlavně prožít. Na výběr bude i letos mnoho programů tak, aby si každý mohl najít to, po čem prahne a co ho zajímá. Festivaly židovské kultury Ha-Makom se pravidelně nesou v duchu určitého motta či tématu. S odkazem na dnešní dobu, na lidské starosti či na různé strachy, které každý může mít, navrhl Achab Haidler pro 24. ročník festivalu téma „Nebát se žít“.
Vyrazte Za krásami Valašského Meziříčí
09. 07. 2024
Oldřich Pavlík Valašské Meziříčí svítání
Poznejte blíže zajímavá místa a historii Valašského Meziříčí. Už tento týden začíná cyklus komentovaných procházek městem s odborníky s názvem Za krásami Valašského Meziříčí.
Kam s dětmi o prázdninách? Do 14|15 BAŤOVA INSTITUTU
03. 07. 2024
Letní programy v KGVUZ_foto_KGVU
Přemýšlíte kam ve Zlíně vyrazit s dětmi o prázdninách? Ve zlínském muzeu, krajské galerii i knihovně je pro děti všech věkových kategorií připraven zajímavý program. Děti se mohou těšit na tvořivé dílny, čtení i výlety za kulturou.
Začíná sezona na zámku Lešná
01. 07. 2024
TZ - Začíná nová sezona na zámku Lešná
Se čtvrtletním zpožděním letos začíná návštěvnická sezona na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Objekt ve správě Muzea regionu Valašsko prošel v uplynulých měsících úpravami a během léta bude lákat na tradiční taháky i zajímavé novinky. Otevřeno je každý den kromě pondělí, vždy od 9 do 17 hodin.
Léto plné zážitků ve Valašském muzeu v přírodě
28. 06. 2024
Bylinkové procházky s Vandou Vrlovou
Letní programovou nabídku zpestří zajímavé komentované prohlídky, bylinkové procházky, vyprávění valašských bájí a prázdninové tvoření a hraní. Tyto aktivity proběhnou ve Valašské dědině v rámci oživení všedních dnů. Novinkou je procházka s hajným pod názvem Léto na hájovně, kde se seznámíte s jeho prací, pomůckami a příběhy o stromech, zvířatech a přírodě. V kuchyni můžete pomoci paní hajné, která nám představí pozapomenuté náčiní a recepty. 
Užijte si letní dobrodružství v Muzeu regionu Valašsko
27. 06. 2024
TZ - Užijte si letní dobrodružství v muzeu 3
Také o letošních hlavních prázdninách si budou moci děti i dospělí zpestřit návštěvu poboček Muzea regionu Valašsko zábavnou pátrací hrou po pokladu s názvem Letní dobrodružství v muzeu. Nejenže se pobavíte, ale zároveň výrazně ušetříte na vstupném.
Unikátní Klenotnice Velké Moravy se otevírá veřejnosti
24. 06. 2024
IMG-20240618-WA0014
Archeoskanzen v Modré u Velehradu, jedna z nejnavštěvovanějších turistických destinací Moravy, je nyní obohacen o zcela unikátní Klenotnici Velké Moravy. Pilotní výstava Klenotnice nese název Elity Velké Moravy. Jsou zde prezentovány archeologické nálezy z pohřebišť centrálních velkomoravských hradišť, které bývají spojovány s představiteli nejvyšších společenských vrstev raně středověké Moravy – knížaty, velmoži a členy jejich rodin. Hyperrealistické antropologické rekonstrukce naznačují možnou podobu členů vládnoucí rodiny Mojmírovců a jsou zasazeny do panoramatických scén zachycujících důležité momenty vzniku a existence moravského státu.
Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře Výstava a herna plná kostek Lego®
24. 06. 2024
Obchodní dům Zlín
Malí i velcí milovníci kostiček Lego® si ve Zlíně opět přijdou na své. Do Obchodního domu Zlín se pro velký úspěch vrací Výstava a herna plná kostek Lego®, která byla hitem minulého léta. Návštěvníkům se otevře v pondělí 24. června a bude přístupná až do 31. srpna.
Muzeu regionu Valašsko vystavuje lampu z Titanicu
24. 06. 2024
TZ - Muzeum vystavuje lampu z Titanicu 2
Dvě zajímavé výstavy se sklářskou tematikou si můžete momentálně prohlédnout v Muzeu regionu Valašsko na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Mezi řadou unikátních exponátů objevíte i nepříliš nápadné stínidlo ve tvaru plamene, které je stejné jako to, co před 110 lety zdobilo hlavní schodiště legendárního Titanicu.
OREL SKALNÍ ODLETÍ DO LETECKÉHO MUZEA V KUNOVICÍCH
24. 06. 2024
IMG-20240524-WA0042
V KOVOZOO Staré Město se těší z dalšího nového miminka. Ze železného šrotu se zde narodil majestátní orel skalní. Pokud jej ale chcete vidět, musíte si zajet do Leteckého muzea v Kunovicích, neboť právě zde bude mít nový ptáček svůj domov.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme