Aktuality

Východní Morava

Za vůní dřeva, ovoce a bylin do Vlachovic
29. 04. 2022
Za vůní dřeva, ovoce a bylin do Vlachovic
Vlachovice na Valašském Klobucku letos nabízejí širší paletu zážitků. Můžete si vybrat exkurzní pátek a navštívit tradiční bednářství, bylinkovou farmu a malebné muzeum. Nebo přijeďte v neděli na výlet naučnou stezkou po tradičních sušírnách ovoce a poznejte historii Vlachovic. Zážitkové dny začínají od května, budou probíhat do konce září.
Otevřené brány 2022
26. 04. 2022
Kostel Panny Marie Sněžné, Velké Karlovice
Krásu architektury a umění spjatého s evropskou křesťanskou tradicí přibližuje krajský projekt Otevřené brány. 1. května 2022 bude zahájen čtrnáctý ročník projektu, který zve širokou veřejnost na komentované prohlídky sakrálních památek.
Cyklobusy na Valašsku a Hostýnských vrších
14. 04. 2022
Cykloturistika na Svatém Hostýně
Pustevny, Velké Karlovice, Bumbálka…, anebo rozhledna Maruška, vrchol Kelčského Javorníku a samozřejmě Svatý Hostýn. Nejznámější turistické cíle Beskyd a Hostýnských vrchů budou i letos dostupnější pro cyklisty. A to nejen pro ty nejzdatnější, ale i pro rekreační cyklisty a rodiny s dětmi. Zlínský kraj bude v sezóně vypravovat dvě linky cyklobusů, které zájemce dovezou k hřebenovým partiím nejznámějších pohoří v regionu.
Poztrácená řemesla - Kraslice
06. 04. 2022
Poztrácená řemesla – Kraslice
Poctivá ruční práce maléreček ze Slovácka, které po celý rok malují, aby na Velikonoce byly krásné kraslice. Batikované, vyškrabované, slaměné či drátkované. Poztrácená řemesla představují příběh malérečky paní Vlčkové. "Pro mě neexistuje v tu chvilku svět, prostě maluju a maluju..."
Královské setkání na sv. Antonínku
06. 04. 2022
Královské setkání na sv. Antonínku
V neděli 8. května 2022 se uskuteční setkání čtyř slováckých králů na sv. Antonínku, symbolickém poutním místě Slovácka. Králové zde podepíší pamětní listinu připomínající tento historicky třetí královský summit. Rok 2022 je v souvislosti s pořádáním jízd králů na Slovácku rokem vskutku výjimečným, protože volání „Hýlom, hýlom!“ se ve čtyřech slováckých obcích může současně v jednom roce ozývat pouze jednou za dvanáct let.
Autentické zážitky lidových Velikonoc na Východní Moravě
04. 04. 2022
Autentické zážitky lidových Velikonoc na Východní Moravě
Východní Morava, turistická destinace Zlínského kraje, nabízí autentické zážitky lidových Velikonoc tak, jak je prožívali lidé před desetiletími, ba staletími. Návštěvníci si dokonce mohou vybrat, zda uvidí a zažijí Velikonoce hanácké, valašské či slovácké. Velikonoční neboli Svatý či Pašijový týden začíná již na Květnou neděli 10. 4. 2022.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme