Aktuality

Východní Morava

Pestré prázdninové programy muzeí
20. 07. 2022
Léto v muzeu_archiv Muzeum regionu Valašsko
Muzea Zlínského kraje připravila pro letošní prázdniny bohatý program. Vůbec si nemusíte lámat hlavu s tím, jak naložit s dny, které nejsou věnovány tradičním letním radovánkám u vody. Nemusíme však zůstávat u slova den – Muzeum jihovýchodní Moravy pečující o hrad Malenovice pořádá v jeho nádherných, výborně opečovávaných prostorách noční prohlídky; vedle toho se na hradě konají dětské programy každou prázdninovou středu od 10.00.
Kam s nejmenšími dětmi na Valašsku?
19. 07. 2022
Malí výletníci_Valašsko
Máte doma děti a přemýšlíte, jak si s nimi užít víkendy nebo prázdniny? Inspiraci můžete nabrat u MALÝCH VÝLETNÍKŮ, to je pravidelná várka tipů na výlety po Valašsku i pro ty nejmenší dobrodruhy.
Prohlídky lázeňského města Luhačovice
23. 06. 2022
Jurkovičův dům v Luhačovicích, lázeňská kolonáda
Hitem letošní sezóny je prohlídka večerních Luhačovic, která je spojená s degustací vína přímo na kolonádě. Připraveny jsou také prohlídky zaměřené na historii města a vznik lázní s ochutnávkou neobvyklých příchutí oplatků i minerálních pramenů.
Plavby výletní lodí Morava
17. 06. 2022
Baťův kanál - cykloturistika, lodní plavby
Netradiční plavbu po Baťově kanálu a řece Moravě zažijete na výletní lodi Morava s vyhlídkovou i krytou palubou, barem a WC, s celkovou kapacitou 60 míst. Využijte nabídku organizovaných plaveb.
Poznejte Valašsko s medvědem Jurou
17. 06. 2022
Poznáváme Valašsko 2022
Vydejte se po stopách medvěda Jury a poznejte krásná a zajímavá místa Valašska. Navštivte dvacet míst, kde uložil razítka, užijte si zábavu v přírodě a zkuste štěstí ve finálním slosování.
V Kroměříži můžete hledat poklad biskupa Bruna
16. 06. 2022
Arcibiskupský zámek Kroměříž
Oblíbená zábavná hra pro malé, mladé i starší Hledání pokladu biskupa Bruna je v Kroměříži připravena také v letošní turistické sezoně. Putování po zajímavých místech, kde se dá leccos poznat, všelicos zažít nebo třeba vidět, je doplněno o sbírání pomyslných mincí (razítek), za něž hráči dostanou skutečnou minci, jaká se v roce 1694 v Kroměříži razila.
Tipy od Lucie a Nicole z A cup of style i od Milana bez mapy
16. 06. 2022
Milan bez mapy_článek
Že má region Východní Morava, co nabídnout turistům, se v minulých dnech přesvědčili známí influenceři, kteří přijali pozvání Centrály cestovního ruchu Východní Moravy (CCRVM). Co po dobu sedmi dnů v regionu objevoval Milan Bardún alias Milan bez mapy a sestry Lucie a Nicole, které stojí za blogem A Cup of Style? Inspirujte se na dovolenou.
Zlín v těchto dnech ožije filmy i zajímavým programem
26. 05. 2022
62. ZFF_archiv Zlín Film Festival
V krajském městě Zlín se v těchto dnech koná oblíbený Zlín Film Festival. Již 62. ročník filmové přehlídky představí několik světových premiér a nabídne i zajímavý doprovodný program.
Prohlédněte si výstavu oceněnou Gloria musaealis
24. 05. 2022
Výstava Někdo to rád sušené_archiv Muzeum regionu Valašsko
Výstava Někdo to rád sušené Muzea regionu Valašsko prorazila mezi nejužší republikovou špičku a získala Zvláštní ocenění v kategorii Výstava roku 2021. Zájemci si ji nyní budou moci prohlédnout od 1. července na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.
Zikmundova vila se v září otevře veřejnosti
20. 05. 2022
Zikmundova_vila_exterier_002_kredit_Onomono Photography
Miroslav Zikmund považoval za svůj životní úkol otevírat svět lidem. A Nadační fond Zikmundova vila teď oplátkou otevře jeho dům světu.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme