Aktuality

Východní Morava

Týden luhačovické architektury
04. 10. 2023
Luhačovice Radun Bílá čtvrť
V Luhačovicích se v týdnu od 3. 10. do 7. 10. 2023 uskuteční Týden luhačovické architektury. Připraveny jsou komentované prohlídkové okruhy Luhačovic a jejich zákoutí pro místní i lázeňské hosty. Zájemci se dozvědí zajímavosti o Bílé čtvrti, Pražské čtvrti a nebude chybět historie o vilách ve městě i v lázních.
14|15 BAŤŮV INSTITUT – již 10 let s vámi
04. 10. 2023
foto_archiv 14l15 BAŤŮV INSTITUT
Již deset let nabízí 14|15 BAŤŮV INSTITUT zábavu i poučení pro malé i velké návštěvníky. V květnu roku 2013 se veřejnosti otevřely nové expozice Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně a Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně v budově 14 továrního areálu. Na konci září 2013 mohli lidé začít využívat také služeb Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně v nových prostorách v budově 15 a návštěvníkům se tak otevřel celý komplex 14|15 BAŤŮV INSTITUT. Co vás tady čeká v říjnu?
Na kole vinohrady Uherskohradišťska
04. 10. 2023
Na kole vinohrady Uherskohradišťska (2)
Zveme vás na podzimní symbolické uzavírání cyklostezek Na kole vinohrady Uherskohradišťska. Letos se do zlatavých vinohradů, sklepních uliček, malebných zákoutí a za výhledy vydáme společně první říjnovou sobotu, tedy 7. 10. 2023.
Trienále Dům umění II
03. 10. 2023
Pohled do výstavy Zlínský salon_archiv KGVUZ
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně uvádí v těchto dnech rozsáhlý výstavní projekt trienále Dům umění II složený ze tří výstav, které představí více než stovku autorek a autorů. První dvě výstavy Zlínský salon a Obsese byly zahájeny už v září. Výstavy budou ke zhlédnutí do 5. listopadu a poslední část trienále Salon L. Š. pak na výstavy naváže v listopadu. Vás čeká i zajímavý doprovodný program.
Křišťálový špendlík pro Arcibiskupský zámek v Kroměříži
22. 09. 2023
kristalovy_spendlik
Jedna z nejvýznamnějších kulturních památek Východní Moravy, barokní perla Arcibiskupský zámek v Kroměříži, je podle uživatelských recenzí na Mapách Google nejoceňovanějším hradem nebo zámkem Zlínského kraje.
Kam na kole na Valašsko Klobucku
14. 09. 2023
Cyklostezka_Bevlava_Valasske_Klobouky2_foto_Jan_Zainer
Novou tištěnou brožuru "Kam na kolo" vydal mikroregion Valašské Klobucko ve spolupráci s městem Slavičín a obcí Horné Srnie.
Dětský festival řemesel a profesí budoucnosti
07. 09. 2023
stavitelství
Přišít knoflík, starat se o včely, 3D tisk, to vše a mnoho dalšího se ve Zlíně budou učit děti. Chystá se čtvrtý ročník Dětského festivalu řemesel a profesí budoucnosti, unikátní akce pro rodiny s dětmi. Zábavné, hravé i poučné seznámení s profesemi budoucnosti.
Hradišťské otevřené sklepy
21. 07. 2023
slovacko vinari
Slovácko je oblastí, kam lidé jezdí s oblibou za vínem. Vydejte se tam i vy.
Na zámku v Holešově začnou nevšední komentované prohlídky
18. 05. 2023
nastropni_malby_zamek_holesov
Muzejní nocí v pátek 19. května začne na holešovském zámku série večerních komentovaných prohlídek nástropních maleb s karimatkami a čelovkou. Tímto zážitkovým způsobem si veřejnost poslechne příběhy starověkých bájí, které jsou tématem maleb, ale také jejich historický a umělecký rozbor. Návštěvníky budou provázet holešovští muzejníci.
Poznávejte Valašsko s medvědem Jurou
19. 07. 2022
P1041430-Pano
Zpestřete si léto regionální hrou Poznáváme Valašsko s medvědem Jurou, která vás provede dvaceti atraktivními místy na Valašsku. Medvěd Jura se již pátým rokem toulá po Valašsku a pro návštěvníky vybírá známé i méně známé turistické cíle, na které ukládá razítka. U každého zastavení navíc připravil i další tipy na výlety v okolí. Slavnostní vyhodnocení a předání cen je naplánováno na sobotu 21. října 2023 od 15 hodin na společném setkání v prostorách Zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme