Search

Aktuality

Východní Morava

Hrad Malenovice a Ploština zahajují sezónu!
05. 04. 2024
Plostina
Dva z objektů ve správě Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, hrad Malenovice a národní kulturní památka Ploština, se s prvním dubnovým víkendem letos poprvé otevírají veřejnosti.
Ve Starém Městě otevřeli největší terárium na Moravě
05. 04. 2024
terarium_v_kovozoo (1)
KOVOZOO přichází s atraktivní novinkou, kterou je TERÁRIUM, kde ale najdete zvířata živá, nikoliv kovová, jak by všichni očekávali. Návštěvníci mohou zažít atmosféru tropické džungle či pouště a stát tváří v tvář více než 100 zvířatům v 55 živočišných druzích, z nichž mnozí se řadí mezi nejjedovatější tvory na Zemi. Nová expozice svým osobitým industriálním vzhledem ve stylu KOVOZOO nemá ve světě obdoby. Co do počtu zvířat a rozmanitosti živočišných druhů je navíc největší na Moravě.
Den Země v Kovozoo
03. 04. 2024
foto_DEN_ZEME_KOVOZOO (5)
V sobotu 20. dubna se bude slavit! V areálu KOVOZOO ve Staré Městě se uskuteční již 15. ročník akce DEN ZEMĚ. Můžete se těšit na velkolepou oslavu svátku naší matičky Země, čeká vás hromada vesmírné zábavy a zlatým hřebem, jako je tomu každý rok, je křest kovového novorozence z Porodnice KOVOZOO.
Vydejte se po stopách baťovského odkazu
03. 04. 2024
Zlín, Batovske domky ve ctvrti Letná Zlín
Dnes, v den výročí narozenin Tomáše Bati, startuje nový projekt Baťův region, který je rozcestníkem baťovských míst nejen na Východní Moravě.
Památky ve Zlínském kraji zahajují sezónu na Zelený čtvrtek
25. 03. 2024
Zámek Buchlovice_foto Z. Urbanovský
Na Zelený čtvrtek, tedy 28. března 2024, se otevřou brány hradu Buchlova a zámků Buchlovice a Vizovice. Květná zahrada v Kroměříži je otevřena celoročně. Na části památek se po dvou letech zvyšuje vstupné, zůstává však zachovaný systém slev nastavený v minulých letech.
Muzeum regionu Valašsko slaví kulatiny
25. 03. 2024
100
140 let ve Valašském Meziříčí a 100 let na Vsetíně. Muzeum regionu Valašsko v letošním roce slaví dvojité jubileum a pro veřejnost v obou městech při té příležitosti připravuje zajímavé akce a výstavy.
Památník Tomáše Bati letos zahájí turistickou sezónu s předstihem
22. 03. 2024
Památník Tomáše Bati_archiv CCRVM, foto Martin Peterka
Památník Tomáše Bati se v tomto roce naplno otevře návštěvníkům o měsíc dříve, než tomu bylo v předchozích letech. Turisté i obyvatelé Zlína tak mohou zavítat na komentovanou prohlídku vlajkové lodi zlínského funkcionalismu každý den (s výjimkou pondělí) už od 2. dubna. Tento provozní režim bude platit již standardně do konce září.
Symbolické otevírání vinařských stezek 2024
12. 03. 2024
PhotoPick-74656-original_archiv-ccrvm-foto-m-ark
Tradiční symbolické otevírání vinařských stezek Na kole vinohrady Uherskohradišťska se už blíží! Už v sobotu 27. 4. 2024 vás celé Slovácko srdečně zve na den ve znamení cyklistiky, ale současně i za poznáním genia loci vinařské tradice na Slovácku. Jdete do toho s námi?
Tipy od Lucie a Nicole z A cup of style i od Milana bez mapy
16. 06. 2022
Milan bez mapy_článek
Že má region Východní Morava, co nabídnout turistům, se v minulých dnech přesvědčili známí influenceři, kteří přijali pozvání Centrály cestovního ruchu Východní Moravy (CCRVM). Co po dobu sedmi dnů v regionu objevoval Milan Bardún alias Milan bez mapy a sestry Lucie a Nicole, které stojí za blogem A Cup of Style? Inspirujte se na dovolenou.
Prohlédněte si výstavu oceněnou Gloria musaealis
24. 05. 2022
Výstava Někdo to rád sušené_archiv Muzeum regionu Valašsko
Výstava Někdo to rád sušené Muzea regionu Valašsko prorazila mezi nejužší republikovou špičku a získala Zvláštní ocenění v kategorii Výstava roku 2021. Zájemci si ji nyní budou moci prohlédnout od 1. července na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme