Aktuality

Východní Morava

Kam s nejmenšími dětmi na Valašsku?
19. 07. 2022
Petr Slavík_leden 2023 (9)
Máte doma děti a přemýšlíte, jak si s nimi užít víkendy nebo prázdniny? Inspiraci můžete nabrat u MALÝCH VÝLETNÍKŮ, to je pravidelná várka tipů na výlety po Valašsku i pro ty nejmenší dobrodruhy.
Prohlídky lázeňského města Luhačovice
23. 06. 2022
Jurkovičův dům v Luhačovicích, lázeňská kolonáda
Hitem letošní sezóny je prohlídka večerních Luhačovic, která je spojená s degustací vína přímo na kolonádě. Připraveny jsou také prohlídky zaměřené na historii města a vznik lázní s ochutnávkou neobvyklých příchutí oplatků i minerálních pramenů.
Plavby výletní lodí Morava
17. 06. 2022
Baťův kanál - cykloturistika, lodní plavby
Netradiční plavbu po Baťově kanálu a řece Moravě zažijete na výletní lodi Morava s vyhlídkovou i krytou palubou, barem a WC, s celkovou kapacitou 60 míst. Využijte nabídku organizovaných plaveb.
V Kroměříži můžete hledat poklad biskupa Bruna
16. 06. 2022
Arcibiskupský zámek Kroměříž
Oblíbená zábavná hra pro malé, mladé i starší Hledání pokladu biskupa Bruna je v Kroměříži připravena také v letošní turistické sezoně. Putování po zajímavých místech, kde se dá leccos poznat, všelicos zažít nebo třeba vidět, je doplněno o sbírání pomyslných mincí (razítek), za něž hráči dostanou skutečnou minci, jaká se v roce 1694 v Kroměříži razila.
Tipy od Lucie a Nicole z A cup of style i od Milana bez mapy
16. 06. 2022
Milan bez mapy_článek
Že má region Východní Morava, co nabídnout turistům, se v minulých dnech přesvědčili známí influenceři, kteří přijali pozvání Centrály cestovního ruchu Východní Moravy (CCRVM). Co po dobu sedmi dnů v regionu objevoval Milan Bardún alias Milan bez mapy a sestry Lucie a Nicole, které stojí za blogem A Cup of Style? Inspirujte se na dovolenou.
Zlín v těchto dnech ožije filmy i zajímavým programem
26. 05. 2022
62. ZFF_archiv Zlín Film Festival
V krajském městě Zlín se v těchto dnech koná oblíbený Zlín Film Festival. Již 62. ročník filmové přehlídky představí několik světových premiér a nabídne i zajímavý doprovodný program.
Prohlédněte si výstavu oceněnou Gloria musaealis
24. 05. 2022
Výstava Někdo to rád sušené_archiv Muzeum regionu Valašsko
Výstava Někdo to rád sušené Muzea regionu Valašsko prorazila mezi nejužší republikovou špičku a získala Zvláštní ocenění v kategorii Výstava roku 2021. Zájemci si ji nyní budou moci prohlédnout od 1. července na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.
Zikmundova vila se v září otevře veřejnosti
20. 05. 2022
Zikmundova_vila_exterier_002_kredit_Onomono Photography
Miroslav Zikmund považoval za svůj životní úkol otevírat svět lidem. A Nadační fond Zikmundova vila teď oplátkou otevře jeho dům světu.
Po turistických značkách již více než sto let!
19. 05. 2022
Zlín - Tlustá hora_foto Z. Urbanovský
Začíná turistická sezóna, která jako první po době covidové slibuje díky všem zrušeným opatřením skutečně vydatný cestovní ruch. Česká republika je turistickou velmocí. Málokde na světě mají tak skvělou síť dokonale značených tras.
Za vůní dřeva, ovoce a bylin do Vlachovic
29. 04. 2022
susirny_Vlachovice_foto_Jan_Zainer
Vlachovice na Valašském Klobucku letos nabízejí širší paletu zážitků. Můžete si vybrat exkurzní pátek a navštívit tradiční bednářství, bylinkovou farmu a malebné muzeum. Nebo přijeďte v neděli na výlet naučnou stezkou po tradičních sušírnách ovoce a poznejte historii Vlachovic. Zážitkové dny začínají od května, budou probíhat do konce září.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme