Search

Klub Underground

Zlín

17. 5. 2024
- 29. 9. 2024
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně
Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo netradiční výstavu, která představí alternativní hudební scénu ve Zlínském kraji a její proměny od 60. let 20. století až do současnosti.  Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 16. května v 17 hodin a na ni naváže od 19 hodin Koncert Klub Underground v kavárně ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU.

Výstava Klub Underground představí jednotlivé významné hudební skupiny, místa probíhajících akcí i styl příznivců tohoto žánru. Směr je orientován převážně na rockovou scénu s alternativními žánry, která je prezentována hlavně formou fotografií, projekcí, záznamů z koncertů, rozhovorů a medailonků osobností a kapel.

Ve 2. polovině 20. století se proměnila světová populární hudba. Tato proměna se projevila i ve vývoji hudební scény v bývalém Československu. Vznikla spousta hudebních uskupení inspirujících se například kapelami Sex Pistols, The Clash nebo i Velvet Underground. Tyto vlivy jsou znát i v našem regionu, kde se utvářela místa a skupiny osob vyznávající tento hudební styl. Subkultury dnes nazývané jako punk a metalheads jsou specifické svým životním stylem, který v mnoha oblastech zasahuje do společenského života.

Doprovodným programem k vernisáži i výstavě je koncert, na kterém vystoupí kapely CHOROBOPOP a ZBOŘENÁ ŠOPA.  Vstupné je 100 Kč a vstupenky je možné zakoupit již nyní na na recepci 14|15 BAŤOVA INSTITUTU nebo online na www.14-15.cz.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme