Search

Výstava Nikdo Nic Neví Pavla Tichoně

Zlín

14. 5. 2024
- 1. 9. 2024
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně
Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně zve návštěvníky na novou výstavu multimediálního umělce Pavla Tichoně, který zde představí nový projekt připravený přímo pro Zlín dotýkající se tématu cestovatelství a kulturního kolonialismu.

Výstavu zahájí vernisáž v úterý 14. května v 17 hodin.

 

Pavel Tichoň (*1980 v Uherském Hradišti) je umělcem, jehož autorský přístup charakterizuje nespoutaná kreativita a volný pohyb mezi médii. Vyjadřuje se malbou, objektem, prostorovou instalací, videem i performancí. Vymezuje se vůči schématům ve vnímání umění, umělců i umělecké scény. Kriticky, ale zároveň hravě s humorem i nadsázkou, se naváží do témat jako je konzumerismus, peníze, popkultura, nebo třeba hodnota umělecké tvorby. Vytváří objekty, grafické koláže, nebo používá readymades, kterými napodobuje vizuální kódy a komunikační vzorce zvolených oblastí. Dadaisticky vyhlížející formy však při bližším pohledu přinášejí sdělení o celospolečensky významných fenoménech.

Výstava bude k vidění ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU do 1. září 2024. V průběhu trvání výstavy se návštěvníci mohou těšit na komentované prohlídky.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme