Search

Do Vlachovic za tradicemi

Vlachovice

Dostupnost
jaro, léto
vhodné pro rodiny s dětmi
nenáročný

Vlachovice leží nedaleko Valašských Klobouk v krajině protkané turistickými trasami a cyklotrasami. K dlouhé historii obce patří množství zachovalých tradic, tradičních staveb či řemesel.

Vyrazit do přírody v okolí Vlachovic můžete každý den, krajina je zde vlídně zvlněná, ostatně jako celé Valašské Klobucko, ale pokud chcete zažít něco ojedinělého, vyplatí se výlet načasovat.

Pokud si výlet do Vlachovic naplánujete na pátek, můžete zažít koncert lidských rukou ve zdejším bednářství u Frýzelků. Největší bednářská firma v ČR vyrábí nejen sudy, ale také řadu jiných výrobků, fortel mistrů svého řemesla nadchne nejednoho návštěvníka. Ve farmě Květomluva uvidíte, jakou cestu urazí bylinky, než z nich vznikne bioprodukt. Bylinky zde vypěstují, usuší a vyrábějí z nich bioprodukty.

Pokud do Vlachovic přijedete v neděli, pak se můžete připojit k Výletní neděli. Projdete se naučnou stezkou kolem osmi tradičních lidových sušíren, využívaných zejména k sušení ovoce, ale také bylin, užijete si krásnou krajinu, a i tentokrát výlet zakončíte v Muzeu lidové kultury a tradic Vlachovska. Tyto programy jsou k dispozici od května do září.

Výlet není vhodný pro vozíčkáře.

Projekt Cestuj a poznávej Východní Moravu byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme