Zbarvení je způsobeno mikroskopickou sněžnou řasou, která žije v ledu. Ledopády se tvoří v závislosti na počasí a svého vrcholu dosahují obvykle v únoru či na počátku března.
Nejsnáze jsou ledopády dostupné z osady Pulčín, která je součástí obce Francova Lhota. Do Pulčína vede přístupová komunikace, na kterou odbočíte ze silnice I/57 na okraji Lidečka. V centru Pulčína je pro motoristy k dispozici nevelké, veřejně přístupné (placené) parkoviště. Pozor – o víkendech se často rychle zaplní. K ledopádům nechoďte po turistických trasách přes skalní město, ale kolem kaple sv. Ducha směřujte na cyklotrasu č. 6117 značenou modrožlutým pruhem. Ta vede na okraj lesa, kde stojí dřevěné turistické odpočívadlo. V lese trasa pokračuje necelých 500 metrů po směrových šipkách, které vedou k ledopádům. Z centra Pulčína k ledopádům a zpět je to asi 5 km.
Zdatnějším turistům lze doporučit žlutě značenou turistickou trasu vedoucí do Pulčína od železniční stanice Horní Lideč. Osm km dlouhá trasa nabízí zajímavé výhledy do krajiny, zejména o víkendech se vyhnete možným problémům s parkováním. Kdo se nechce vracet do Horní Lidče, může po prohlídce ledopádů pokračovat na sever lesní cestou po cyklotrase č. 6117 směrem do Zděchova s cílem na železniční stanici Huslenky nebo železniční stanici Lužná u Vsetína. Úsek od Pulčínských skal do obou míst vede převážně klesajícím terénem a je dlouhý cca 9 km.
Ledopády leží ve vzácné přírodní rezervaci, což vyžaduje od návštěvníků ohleduplné chování. Ledopády jsou každoročně přístupné od 1. ledna do 15. března.
Turistický portál Východní Morava je oficiálním průvodcem po atraktivitách Zlínského kraje, které se skrývají v regionech Kroměřížsko, Valašsko, Slovácko a Zlínsko a Luhačovicko
Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, o. p. s.
J. A. Bati 5520, 761 90 Zlín
info(@)vychodni-morava.cz
Chcete také prezentovat vaši nabídku na www.vychodni-morava.cz