CZECH PRESS PHOTO 2011

Galerie Kaple a Galerie Sýpka ve Valašském Meziříčí zvou na jedinečnou výstavu fotografií, které zachycují události uplynulého roku.

CZECH PRESS PHOTO 2011

Termíny

  • 22. 6. 2012 - 31. 8. 2012

Vstupné

20 a 10 Kč

Součástí je

Adresa

Galerie Sýpka
Komenského 169
757 01 Valašské Meziříčí

Kontakt

telefon: +420 775 109 206
e-mail: kurator@kzvalmez.cz , cervenkova@kzvalmez.cz
www: http://galerie.kzvalmez.cz/vystavy-sypka/aktualni//

Další informace

Je fascinující, že po Praze a Bratislavě se expozice takového formátu uskuteční ve Valašském Meziříčí. Jedná se o jedinou výstavu CZECH PRESS PHOTO na Moravě. Díky obrovskému zájmu diváku v loňském roce, si nejnovější přehlídku fotografií můžete letos vychutnat již v obou meziříčských galeriích: v Kapli i Sýpce. Czech Press Photo je obdobou celosvětové World Press Photo. Pro fotožurnalisty to znamená soutěž a následně výstava nejlepších snímků zachycujících autentické svědectví dnešní doby. Smyslem výstavy je umožnit divákovi být očitým svědkem událostí uplynulého roku.

"Reportážní fotografie dokáže být autentickým obrazem skutečnosti, jelikož pracuje s velkým dobrodružstvím faktu. Je to fotografie, která dává možnost intenzívně prožít RADOST, SMUTEK, STRACH, HNĚV, ZNECHUCENÍ, PŘEKVAPENÍ v nejvypjatějších okamžicích života lidí všech částí světa a učinit nás i očitými svědky příčin projevů těchto citů," říká ředitelka Czech Press Photo Daniela Mrázková.

Tato prestižní soutěž fotoreportérů žijících v České a Slovenské republice se koncem minulého roku uskutečnila už po sedmnácté a zúčastnilo se jí 288 fotoreportérů s celkovým počtem 3744 fotografií. Soutěží se v osmi kategoriích: aktualita, reportáž, lidé, o nichž se mluví, sport, každodenní život, portrét, příroda a životní prostředí, umění a zábava.

Díky Czech Press Photo máme možnost vidět i to, co z nejrůznějších důvodů a navzdory svým kvalitám nenachází v médiích své uplatnění.

Otevřeno ÚT-PÁ od 9 do 17 hodiny, v SO-NE od 13 do 17 hodiny. 


Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí