UMPRUM 80 - Stolování

V rámci oslav výročí svého založení SUPŠ Uherské Hradiště připravili učitelé a žáci pro prostory kina Hvězda společnou výstavu s názvem STOLOVÁNÍ. Poprvé v rámci prezentaci školy ve foyer kina jde o expozici na společné téma, které bylo zadáno všem devíti vyučovaným oborům.

UMPRUM 80 - Stolování

Stolování obecně označuje souhrn společenských a estetických norem, které jsou spojeny s jídlem, jeho servírováním a v neposlední řadě s chováním u stolu. Téma jídla a s ním spojené stolování, však má nezastupitelné místo také ve výtvarném umění. Fresky bakchanálních slavností, obrazy vlámského malíře Pietra Brueghela, nebo sochy Claese Oldenburga zpodobují stolování, chování u stolu, či samotné pokrmy. Užité umění v podobě keramiky, průmyslového designu, oděvního designu pak vytváří produkty, které jsou spojením praktické a estetické funkce a umocňují gastronomický i společenský zážitek z hostiny. Fotografie, film a nová média se tímto tématem zabývají od počátku a přinášejí nový pohled na stará témata.

Žáci „UMPRUMKY“ přistoupili k různorodým pokrmům a stolování originálním způsobem v rámci zaměření svého oboru. Veřejnost tak bude mít možnost shlédnout díla volného (malba, socha, volná grafika, multimediální tvorba) i užitého umění (keramika, průmyslový design, design oděvu, design obuvi, užitá fotografie a média).

Termíny

  • 26. 9. 2019 • 16:00
    vernisáž
  • 27. 9. 2019 - 27. 10. 2019

Adresa

Kino Hvězda
Náměstí Míru 951
686 01 Uherské Hradiště

Kontakt

telefon: 576 514 300 (pokladna)
e-mail: pokladna@mkuh.cz
www: www.mkuh.cz

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí