Výstava Jindřicha Štreita - (AB) NORMALIZACE

Výstava světově proslulého a uznávaného fotografa prof. Jindřich Štreita v Muzeu Kroměřížska. Výstava proběhne jako připomenutí doby před listopadem 1989, jehož 30. výročí si letos připomínáme. Slavnostní zahájení a beseda s autorem proběhne v úterý 19. listopadu 2019 v 17 hodin v Galerii v podloubí Muzea Kroměřížska. Potrvá do 2. února 2020.

Výstava Jindřicha Štreita - (AB) NORMALIZACE

Rozsáhlá výstava (106 velkoformátových fotografií) světově proslulého fotografa prof. Jindřicha Štreita. Název (AB)NORMALIZACE vymyslel spisovatel Ludvík Vaculík a charakterizuje jednak dobu (husákovská normalizace) a jednak absurditu a abnormálnost toho, co mělo být normální za pomoci normalizace a zatím to zavádělo do života šeď a kýčovité rituály.

Na výstavě budou k vidění doposud nevystavované a nepublikované fotografie z archivu, které přibližují dobu – průvody, manifestace, schůze, všudypřítomná hesla, život na vesnici i ve městě. K výstavě vyšla i stejnojmenná kniha.

Výstava je jednak připomenutím a jednak mementem- jak se živořilo v kulisách normalizační doby a je příspěvkem k 30. výročí událostí v listopadu 1989. Klade otázku, zda i při současných potížích by bylo moudré vracet se husákovských kulis, jak někteří touží.

Termíny

  • 20. 11. 2019 - 2. 2. 2020

Adresa

Muzeum Kroměřížska
Velké náměstí 38
767 01 Kroměříž

Kontakt

e-mail: muzeum@muzem-km.cz
www: http://www.muzeum-km.cz

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí