Výstava Michal Gabriel - DOČASNĚ UZAVŘENO

V Galerii Václava Chada na zlínském zámku můžete obdivovat sochy od českého sochaře Michala Gabriela. Jeho první zlínskou výstavu můžete navštívit až do 17. dubna 2020.

Výstava Michal Gabriel - DOČASNĚ UZAVŘENO

Sedmimetrový žralok před budovou zámku i další socha ocelového zvířete na nádvoří jsou nepřehlédnutelnou upoutávkou na jeho výstavu.

Jeho tvorba je inspirována figurou, exotickou florou a faunou. Na své sochy používá dřevo, bronz a v posledním období také laminát čili polyesterovou pryskyřici, případně různobarevné umělé hmoty jako ABS, na jejichž povrchu vznikají originální struktury ze žaludových čepiček, broskvových pecek, burských a vlašských ořechů. V posledních letech pracuje také s nerezovou ocelí. Příkladem může být zrovna skulptura žraloka vážící šest a půl tuny.

Využívá také nejmodernější technologie. Některé plastiky vytváří za pomoci 3D technologií, které umožňují opakování, zmnožování či deformace tvarů. Sám svůj postup vysvětluje jako cestu od sochařského dláta k dlátu digitálnímu.

Expozice je přístupná od úterý do pátku od 10.00 do 17.00 hodin. V jiných termínech lze výstavu navštívit pouze po individuální domluvě na e-mailu galerie@zlinskyzamek.cz.

Termíny

  • 13. 12. 2019 - 17. 4. 2020

Vstupné

50 Kč

Součástí je

Adresa

Galerie Václava Chada
Soudní 1
76001 Zlín

Kontakt

telefon: +420 602 560 020
e-mail: galerie@zlinskyzamek.cz
www: http://zlinskyzamek.cz/galerie/

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí