Výstava významného českého sochaře Jindřicha Zeithammla

Jeden z nejvýznamnějších sochařů současnosti a legendární pedagog AVU Jindřich Zeithamml, představí své dílo v Rožnově pod Radhoštěm. Poprvé bude veřejnosti představen cyklus nástěnných objektů Obraz dne ve dvanácti variacích difuze. Na vernisáži promluví kurátorka Iva Mladičová a Jindřich Zeithamml, o hudební doprovod se postará skupina Billow.

Výstava významného českého sochaře Jindřicha Zeithammla

Umělecké dílo je pro Jindřicha Zeithammla především důležitý nástroj při budování a rozšiřování vědomí. Na výstavě v Brillovce budou představeny zejména sochařské práce – betonové, železné, dřevěné, také ale několik dřevořezů. Poprvé je publiku představen nejnovější soubor nástěnných objektů Obraz dne ve dvanácti variacích difuze.

 

K hlavnímu tématu svých prací Jindřich Zeithamml vysvětluje: „Co se mi zdá důležité a co mne zajímá je to, co je společné čínským krajinomalbám, perským miniaturám, egyptské plastice či lidovým sochám a mnoha dalším uměleckým produktům – je to hluboký smysl pro formu, pro symbol, je to způsob vědění a poznávání světa. Je to určitá velikost, vznešenost… Pro mne jsou to podstatné otázky umění. Určitá představa o tom, co se dá popsat jen přibližně a co zůstává stále totéž, bez ohledu na čas a místo vzniku; něco, co je přítomno jako stálá substance.“

 

Slavnostní zahájení proběhne ve středu 11. března v 17.30 hodin za účasti autora. Výstavu můžete navštívit od 12. března do 30. dubna 2020, v pondělí-pátek 10-12 a 13-17 hod., v sobotu 11-14 hod., děti a studenti do 18 let mají vstup zdarma.

Termíny

  • 11. 3. 2020 • 17:30
    Vernisáž výstavy
  • 12. 3. 2020 - 30. 4. 2020

Adresa

Brillovka
Bezručova

Kontakt

Další informace

Fotogalerie