Sklářský den

Přijměte pozvání do areálu Mlýnské doliny Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm na představení sklářského řemesla, práce mistrů sklářů na venkovní peci. Návštěvníci uvidí různé techniky zpracování skla.

Sklářský den

Po celý den budou v areálu Mlýnské doliny u venkovní pece pracovat skláři ze sklárny Davida Černého ze Starých Splavů a vyučující ze Střední průmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí. Skleněné foukané figurky budou vznikat při práci na kahanu Karla Sobotky. Broušení skla předvede Tomáš Horák. Návštěvníci budou mít možnost vidět výrobu skleněných šperků, vitráží, foukaných nádob i skleněných ozdob. Chybět nebude ukázka drátování. K poslechu zahrají: Cimbálová muzika Radhošť, harmonikář Martin Půl a valašský gajdoš Petr Sovják.

Mlýnská dolina je nejmladším areálem Valašského muzea, kde se dodnes nacházejí funkční technické stavby převážně na vodní pohon. Stavby jsou důkazem technické zručnosti našich předků a jejich schopnosti využívat přírodní zdroje. Při prohlídce uvidíte v provozu hamr, pilu, vodní mlýn i valchu. Dále lisovnu oleje a vozovnu s expozicí dopravních prostředků, které se v minulosti využívaly v zemědělství, lesnictví, obchodní činnosti, dopravě osob a v rámci dalších živností a řemesel.

Areál Mlýnské doliny bude otevřen od 9.00 – 18.00.

Termíny

  • 6. 7. 2020 • 09:00 - 18:00

Adresa

Mlýnská dolina
Rožnov pod Radhoštěm

Kontakt

telefon: +420 571 757 148
e-mail: blahounkova@vmp.cz
www: www.nmvp.cz/roznov

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí