Praha z ptačí perspektivy

Výstava fotografií dnes nevidomého autora Mg. A. Václava Fanty. Výstava obsahuje soubor 25 leteckých snímků Prahy z období, než autor přišel o zrak. Vernisáž se uskuteční ve středu 10. června od 16 hodin za přítomnosti autora. Hudební doprovod: nevidomý zpěvák a kytarista Zdeněk Hradil.

Praha z ptačí perspektivy

Václav Fanta ztratil zrak v důsledku onemocnění retinopatií, což je nezastavitelný degenerativní proces onemocnění sítnice. I přes postupně se zhoršující zrak si za svou profesi i celoživotní zálibu vybral fotografování. Vystudoval FAMU, obor umělecká fotografie. Profesi fotografa se řadu let úspěšně věnoval. V oborech umělecké fotografie, módní fotografie, fotoreportáže i dokumentu dosáhl ve své době velkého uznání. Vystavoval jak doma, tak i v zahraničí. V závěru své kariéry působil jako hlavní obrazový redaktor a editor tiskové agentury Orbis, zaměřené na propagaci Československa v zahraničí.

Zrak se mu postupně zhoršoval, až o něj v 60 letech přišel úplně. Tvořit však rozhodně nepřestal, jen svou kreativitu nasměroval jinam. Aktivně se podílel na založení někdejší Katolické nadace pro nevidomé a pěveckého sboru nevidomých Vokál. Je autorem deskové hry Quardo, založené na principu pexesa. Hráči při sbírání dvojic kartiček využívají hmat, a snaží se spárovat karty se stejně vysekanými symboly.

V roce 2016 mu byla udělena cena Olgy Havlové, za motivaci a pomoc ostatním navzdory vlastnímu handicapu.

Výstava je realizována ve spolupráci se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR.

Výstava je k vidění ve foyer krajské knihovny od 1. do 30. června 2020.

Termíny

  • 1. 6. 2020 - 30. 6. 2020

Vstupné

zdarma

Adresa

Krajská knihovna Františka Bartoše
Vavrečkova 7040
760 01 Zlín

Kontakt

telefon: +420 573 032 400
e-mail: info@kfbz.cz
www: www.kfbz.cz

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí