Švihák rožnovský

Druhý ročník turistického pochodu Švihák rožnovský má s ohledem na stávající situaci s pandemií covid jiný průběh. Koná se dle časových možností účastníků, kteří mohou vybranou trasu, na kterou se přihlásili, absolvovat kdykoliv od 15. srpna do 3. října. Připraveno je celkem 14 tras od 7 do 66 kilometrů včetně například kočárkové trasy. Některé startují v Rožnově, jiné třeba v Ostravě, Frenštátu pod Radhoštěm či Frýdku-Místku. Všechny trasy vedou do Rožnova pod Radhoštěm.

Švihák rožnovský

 

Registrace na turistický pochod již je spuštěna, a to na webu www.svihakroznovsky.cz. Registrovat se mohou nejen jednotlivci, ale i celé rodiny včetně čtyřnohých mazlíčků, kteří také mohou mít své startovní číslo se jménem. 

Nejdelší trasa povede z ostravského Bělského lesa, je určená pro cyklisty a měří 65 km. Trasa pro pěší turisty měří 58 km. Dálkoplazi po dvaceti kilometrech dorazí k přehradě Olešná a pak se vydají přes Palkovické hůrky, Hukvaldy, Frenštát pod Radhoštěm a Velký Javorník. Pak už je to na rožnovské náměstí jen z kopečka. Ten, kdo půjde z Frýdku-Místku, tak se musí připravit na 38 km dlouhou trať. Několik tras také vede přes Pustevny a mýtickou horu Radhošť. Startovat se bude i z Rožnova. Pro cyklisty jsou připraveny tři nové trasy, pěší si zde mohou vybrat z 5 tras. Vycházet respektive vyjíždět se bude vždy z Masarykova náměstí. Největší zájem očekávají organizátoři o trasu, která vede z Frenštátu pod Radhoštěm přes Velký Javorník a o kočárkovou trasu, která povede podél Bečvy ke golfovému hřišti.

 

Termíny

  • 12. 9. 2020 • 08:00 - 19:00

Adresa

Rožnov pod Radhoštěm

Kontakt

www: www.roznov.cz

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí