Folklórní festival Písní a tancem

28. ročník Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů PÍSNÍ A TANCEM se koná v Luhačovicích ve dnech 10. - 13. září. V tomto období na Východní Moravu míří děti ze Slovenska a různých koutů České republiky. Bohatý program, ve kterém se můžete těšit i na lidový jarmark či krojový průvod, čeká na každém místě.

Folklórní festival Písní a tancem

 

Ve čtvrtek 10. 9. v knihovně v Luhačovicích proběhne literárně dramatický večer nejen pro děti s tematikou loutek. Budete moci mimo jiné zhlédnout loutková představení v podání Divadla Brod nebo si přijít něco vytvořit, případně jen tak opéct špekáček.

V pátek festival zavítá do Pozlovic, kde si připomeneme osobnosti manželů Haluzových, kteří několik desetiletí svého života věnovali právě dětem u nás na Zálesí.

V rámci pořadu „Vitajte u nás“ vystoupí vedle domácích souborů Malé Zálesí a Leluja též hosté z blízkého okolí, kterými budou Skřivánek z Hřivínova Újezda a Lipta z Liptálu. Nebo budete moci přijít na dětskou besedu u cimbálu v hotelu Ogar.

Sobotou nás bude provázet Kašpárek. A to doslova. Už dopoledne se nám představí v podání Sváťova divadla z Litoměřic a odpoledne zahájí jako slovenský Gašparko představení slovenských loutkářů. Sobotní program vyvrcholí na pódiu Lázeňského náměstí, kde nás jednotliví účastníci festivalu vtáhnou do příběhů a písní, a to z Čech v podání souboru Kohoutek z Chrudimi, Moravy zastoupené Maryjánkem ze Zlína, Úsměvu z Opavy zastupujícího Slezsko a souboru Vienok ze Slovenska. 

V neděli pak můžete přijít spolu s krojovanými poděkovat za úrodu a vše co nám bylo dopřáno při slavnostní mši v kostele svaté Rodiny. Nebo se v rámci odpoledního programu spolu s námi projít po městech a obcích našeho kraje. 

Termíny

  • 10. 9. 2020 - 13. 9. 2020

Adresa

Luhačovice
763 26 Luhačovice

Kontakt

telefon: +420 577 197 411
e-mail: radnice@luhacovice.eu
www: www.mesto.luhacovice.eu

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí