OLEJOMALBY V KOSTCE 1985 – 2020

Výstava výtvarné tvorby vsetínského rodáka Karla Kostky, která 10. září otevře druhou polovinu sezóny 2020 v Galerii Stará radnice na Horním městě ve Vsetíně. Se svou výtvarnou tvorbou se pedagog, spisovatel a malíř Karel Kostka vrací do vsetínských výstavních prostor po 15 letech, a kromě svých raných děl představí obrazy z velmi úspěšného surrealistického období po roce 2000, současnou abstraktní tvorbu i své nejoblíbenější obrazy z celého tvůrčího období.

OLEJOMALBY V KOSTCE 1985 – 2020

 

Výstava bude zahájena ve čtvrtek 10. září v 17 hodin v Galerii Stará radnice ve Vsetíně. Úvodní slovo pronese JUDr. Jiří Drápal a o hudební doprovod se postarají žáci ze ZUŠ Kostka.

Výstava potrvá do 11. října a bude otevřena denně mimo pondělí od 14 do 17 hodin.

PaedDr. Karel Kostka, MBA, Ph.D. (užívá též pseudonymy Karel Cubeca a Charles Bourke) se narodil ve Vsetíně. Dětství prožil s rodiči na Jasence, kde začal chodit do první třídy v malotřídce. Od páté třídy se dostal na městskou Horní školu a od šesté třídy navštěvoval školu Trávníky. R. 1980 maturoval na Střední zemědělské technické škole v Rožnově pod Radhoštěm, ale pěstitelem ani chovatelem se nestal – táhlo ho to k učitelství. Vystudoval Pedagogickou fakultu Palackého univerzity v Olomouci, obor český jazyk a občanská nauka a poté získal titul doktor pedagogiky. Následně začal vyučovat na Středním odborném učilišti elektrotechnickém ve Vsetíně, kde byl po roce 1989 jmenován ředitelem.

V roce 1991 založil první soukromou střední školu v republice a dal jí své jméno – Kostka. Postupně vybudoval celý nový školský areál, sportovní halu a velký moderní domov mládeže. Dále působí na pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a Přírodovědné a pedagogické fakultě Technické univerzity v Liberci. Byl rovněž prezidentem vzdělávací společnosti se sídlem v Londýně a stále učí rekreologii na odborných stážích pořádaných od New Yorku přes Barcelonu až po Athény.

Termíny

  • 10. 9. 2020 • 17:00
    Vernisáž výstavy
  • 11. 9. 2020 - 11. 10. 2020
    Otevřeno denně mimo pondělí

Adresa

Galerie Stará radnice
Horní náměstí č.p. 1
Horní město
755 01 Vsetín

Kontakt

telefon: 571 112 060
www: www.mestovsetin.cz

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí