Ukliďme si v Hradišti!

I letos plánujeme v Informačním centru pro mládež vyrazit do boje s nepořádkem! Uklízet se musí koronavirus – nekoronavirus a teď možná ještě víc. Všude se povalují jednorázové roušky, respirátory, rukavice a další předměty, které by se kolem povalovat neměly. Spousta z těchto věcí by měla především chránit naše zdraví, ale musí zároveň ničit životní prostředí? Pojďme s tím zatočit!

Ukliďme si v Hradišti!

Termíny

  • 10. 4. 2021
  • 11. 4. 2021

Adresa

Uherské Hradiště
686 01 Uherské Hradiště

Kontakt

www: www.mesto-uh.cz , www.uherske-hradiste.cz

Další informace

A o co že se to jedná? Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. A my se do úklidu pravidelně zapojujeme již sedmým rokem. Ale nejen my! Do boje s námi pravidelně vyráží a podporují nás i město Uherské Hradiště a Sběrné suroviny UH, s.r.o. Důležitou součástí toho všeho jsou samozřejmě dobrovolníci, kteří se toho nebojí a odhodlaně berou do ruky pytle na odpad, ať prší, fouká vítr, nebo řádí Covid, a to hlavně proto, abychom to tu měli pěkné a čisté. Za to je obdivujeme a děkujeme, že jsou a že chodí (někteří poctivě každý rok). Protože bez nich by to nešlo.
Situace se sice od našeho posledního úklidu moc nezměnila, ale zvládli jsme to na podzim, a tak to zvládneme zas. Tento rok to bude trošku jiné, protože hromadným akcím není zrovna přáno, proto na vybraném místě vytvoříme tzv. „Pytlomat“, kde si dobrovolníci můžou vyzvednout pytel na úklid a mrknout na jednoduchou mapku s popisem, kde je nejvíce potřeba uklidit a kde lze zanechat sesbíraný odpad. Letos pojedeme podle hesla každý sám, ale přitom spolu. Bližší informace informace najdete na našem webu www.najdicestu.cz.
Přidáte se?

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí