Setkání muzikantů v Bílých Karpatech a Gastrofestival

Mezinárodní hudební a folklorní festival ve Valašských Kloboukách určený pro milovníky různých žánrů - od folkloru až po rock. Setkání muzikantů v Bílých Karpatech bude letos obohaceno o Gastrofestival.

Setkání muzikantů v Bílých Karpatech a Gastrofestival

 

Muzikantské setkání se v pátek tradičně naladí rockově, v sobotu nově převládne pop, rock, jazz, world music a rock’n’roll a neděle bude kompletně věnovaná folklóru a dechovým hudbám. 

V pátek začne rockový večer na Masarykově náměstí v 18 hodin a na pódiu se představí kapely Horizont, Minami, Ocelot a Atlanta rock. Sobotní show hudebních skupin s doprovodným gastrofestivalem pojede od 12 hodin. Zahájí mladá kapela Šamat, vystřídá úžasná show The People a moderní pojetí folklóru představí Cimbalband. Rocková srdce potěší kapely Headmaster, Leon nebo Dry Band. A večer se můžete těšit na legendární Rock&Roll Band Marcela Woodmana a kapelu Křídla. Nedělní blok Setkání muzikantů v Bílých Karpatech se ponese už od 13 hodin v lidovém duchu. Na folklórní notu diváky naladí Repáňovská muzika, naváže dechová hudba Dúbravanka a zahraje a zatančí folklórní soubor Jagár. Po něm převezme pomyslnou štafetu dechová hudba Valaška a finále bude patřit dechové hudbě Túfaranka.

Sekce gastrofestivalu se od sobotních 12 hodin rozprostře před Starou radnicí a v horní části náměstí. Návštěvníci se mohou těšit na více než dvacet food trucků a gastro stánků, které nalákají nejen na klasické valašské pokrmy nebo produkty lokálních producentů a bio farem, ale také na španělskou, italskou, kanadskou či mexickou kuchyni, hamburgery, grilované speciality, sladké pokrmy, zmrzliny a mnoho jiného. K dobrému jídlu nebudou chybět vína z Moravy, výběrová káva a jiné nápoje. Součástí festivalu bude i soutěž v pojídání tradiční valašské speciality „Valašský frgál 2021“.

Termíny

  • 20. 8. 2021 - 22. 8. 2021

Adresa

Valašské Klobouky
76601 Valašské Klobouky

Kontakt

telefon: 603479755
www: www.valasskeklobouky.cz

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí