Výstava skleněných obrazů Miroslavy Ptáčkové

Na zlínském zámku v Galerii Václava Chada můžete vidět novou výstavu zlínské umělkyně Miroslavy Ptáčkové nazvanou Skrze vrstvy. Výstava skleněných obrazů je přístupná ve výstavních sálech Hedvika v prvním poschodí zámku až do 28. listopadu 2021.

Výstava skleněných obrazů Miroslavy Ptáčkové

Miroslava Ptáčková to na zlínském zámku moc dobře zná. V Galerii Václava Chada pracuje již od roku 2015 a jako kurátorka tu připravuje výstavy jiných umělců. Teď máte možnost vidět její tvorbu.

Výtvarnice pracuje také často s gumovou duší. Přímo ve sklářských hutích do skla vypouští vzduch z různě velkých duší a formuje tak své skleněné objekty. Do jiných gumové duše přímo komponuje jako součásti díla.

Dále vytváří skleněné obrazy evokující krajinu. Postupuje tak, že na skleněnou tabuli lepí černou syntetickou barvou rastr, mřížku ze sklovlákna. Otiskem začerněné mřížky na bílý papír vznikají grafické listy, charakteristické tím, že každý otisk je jiný, na rozdíl od klasické grafiky.

Nejnovějšími pracemi sklářské výtvarnice jsou proškrabovaná zrcadla. S nimi zachází tak, aby se lidé dívali ne do zrcadla, ale na zrcadlo – jsou z obou stran proškrabována. Výsledkem pak jsou lyrické obrazy.

Během Zlín Design Marketu bude výstava přístupná:
27. 11. od 10.00 do 20.00
28. 11. od 10.00 do 16.00

Pořadatel: Galerie Václava Chada

Termíny

  • 3. 11. 2021 - 28. 11. 2021

Vstupné

50 Kč

Adresa

Zámek Zlín
Soudní 1
760 01 Zlín

Kontakt

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí