Search

Velké a Malé Karlovice na kole

Karolinka

26 km
Dostupnost
jaro, léto, podzim
středně obtížný

Využijte nabídky ubytování v Karolince, prohlédněte si zdejší Muzeum sklářství a vydejte se na kole do podhůří Javorníků ve Velkých Karlovicích.

Celým údolím Vsetínské Bečvy prochází skvělá Cyklostezka Bečva. Po ní se z Karolinky vydáme do 4 km vzdálených Velkých Karlovic.

Ve Velkých Karlovicích cyklostezka z velké části kopíruje silnici, nejprve budete míjet kruhovou křižovatku u údolí Pluskovec, projedete centrem obce a 700 m za čerpací stanicí u kaple sv. Cyrila a Metoděje odbočíte do údolí Podťaté po zeleně značené cyklotrase č. 6020/3. Vede nejprve k rozcestí Tísňavy a poté zvolna stoupá proti proudu Tísňavského potoka Malými Karlovicemi. Projíždíte mezi valašskými chalupami s romantickými horskými zákoutími. Nad Malými Karlovicemi v lokalitě Potoky se rozděluje turistická stezka a cyklotrasa, zde se držte stoupající zeleně značené cyklotrasy vedoucí po zpevněné cestě do sedla Příschlop.

Odtud budete pokračovat stále po zeleném cykloturistickém značení lesní cestou kolem kamenné kapličky stojící nedaleko vrchu Javorníček. Užijete si výhledy zejména do údolí Pluskovec a na hřeben Vsetínských Beskyd, při krásném počasí i na další hory, a připravte se na 4,5 km dlouhý sjezd do Velkých Karlovic. Cestou můžete na loukách 1 km pod Javorníčkem odbočit k malebné kapličce na Strčkové. Zdatní cykloturisté mohou ze Strčkové pokračovat severním směrem k lyžařskému areálu Kyčerka a zvolit sjezd do údolí trailem Baďurka, kdo se na trail necítí, vrátí se na cyklotrasu vedenou do po široké lesní cestě.

Ve Velkých Karlovicích si prohlédněte dřevěné sochy a kapli sv. Huberta v okolí hospody Kyčerka, zastavte se u legendárního kostela Panny Marie Sněžné, který byl postaven v polovině 18. století bez použití jediného hřebíku. Návštěvu Velkých Karlovic můžete završit v Karlovském muzeu, jehož součástí je Turistické informační centrum.

Do Karolinky se vrátíte po Cyklostezce Bečva.

Odkaz na trasu ZDE

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme