Search

Rožnove, Rožnove, dřevěné městečko

Rožnov pod Radhoštěm

Dostupnost
celoročně
vhodné pro rodiny s dětmi
nenáročný

Rožnov pod Radhoštěm nabízí mnoho lákadel pro milovníky lidových památek, valašského folklóru a řemesel, ale také přírodních krás a aktivního pohybu po celý rok.

Rožnov pod Radhoštěm můžete navštívit a být přitom prakticky stále v přírodě. Máme pro vás hned tři tipy, jak si přírodu v Rožnově pod Radhoštěm užít.

Naučnou stezkou Hradisko

Tip číslo jedna míří na naučnou stezku Hradisko, která vede ke zřícenině rožnovského hradu. Ten zde stával od 13. století, postupem času ztrácel svůj strategický význam a již před 300 lety se stal zdrojem vyhledávaného stavebního materiálu. Do dnešní doby se zachovaly zbytky staré hradní brány a několik zdí. Na 3 km dlouhé okružní trase uvidíte nejen zbytky hradu, ale také areál se skokanskými můstky, koňský ranč a řadu přírodních zajímavostí.  A také se můžete těšit na zajímavé výhledy do krajiny – jak na město, tak i na masiv Radhoště. Zhruba dvouhodinová vycházka začíná u mostu přes Rožnovskou Bečvu v místní části Bučiska na západním okraji města. Trasa je v terénu vyznačena zelenobílým čtvercem.

Výšlap na Jurkovičovu rozhlednu

Druhou možností vycházky do přírody přímo v Rožnově pod Radhoštěm je výšlap na Jurkovičovu rozhlednu. Ta stojí na zalesněném Karlově kopci nad areálem proslulého Valašského muzea v přírodě. Od parkoviště, které přiléhá k areálu muzea, vede k rozhledně zeleně značená stezka pro pěší.  K rozhledně je to něco přes kilometr, tedy asi půlhodinka chůze. Rozhledna nebývá mimo hlavní sezonu otevřena každý den, pokud na ni chcete vystoupit, je dobré si ověřit aktuální informace na webových stránkách www.visitroznov.cz. I když bude zavřeno, můžete obdivovat malebnost Jurkovičovy architektury.

Návštěva Valašského muzea v přírodě

Pokud vám po návratu z rozhledny zůstane dost sil a času, vydejte se prozkoumat Valašské muzeum v přírodě. Muzeum je situováno v původním lázeňském parku a na úbočí Karlova kopce. Lázeňský park je jednou z připomínek doby, kdy Rožnov pod Radhoštěm byl lázeňským městem a hlavním léčebným prostředkem byl zdejší horský vzduch a zdravý životní styl – pohyb v přírodě a střídmá strava. Otevírací dobu muzea si ověřte zde. Počítejte s tím, že se v muzeu zdržíte nejméně dvě až tři hodiny, pokud nebudete spěchat, pak i déle.

www.visitroznov.cz

 

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme