Search

Za vinaři i umělci do Uherského Hradiště

Uherské Hradiště

Dostupnost
celoročně
vhodné pro rodiny s dětmi
nenáročný

Uherské Hradiště založil král Přemysl Otakar II. v roce 1257. S nejvýznamnějšími událostmi a dějinnými okamžiky z více než 750leté historie města seznamuje Expozice dějin města. Součástí je i unikátní a v České republice ojedinělá virtuální prohlídka, která představuje vzhled města a život jeho obyvatel v roce 1670.

Milovníci umění ocení reprezentativní díla nejslavnějšího malíře Slovácka Joži Uprky. V galerii nesoucí jeho jméno najdete mimořádnou uměleckou sbírku s více než 130 obrazy. Poznejte život a lidové tradice na Slovácku prostřednictvím stálé multimediální národopisné expozice Slovácko ve Slováckém muzeu. Další expozice a krátkodobé akce prezentují českou i světovou etnografii, historii, archeologii i užitné umění. Využít můžete také pestrou nabídku tradičních lidových výrobků Slovácké jizby.

Procházkou přes město kolem měšťanských vinných sklepů v Mařaticích se nachází Skanzen Rochus. Seznámíte se zde s etnografickou oblastí uherskohradišťského Dolňácka, s tradičním bydlením a žitím našich předků. Areál láká k návštěvě také díky mnoha akcím, které se zde pořádají. Ve městě se každoročně pořádá několik významných akcí, jako Slovácké slavnosti vína a otevřených památek nebo Letní filmová škola.

 

 

 

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme