Search

Česko-slovenský mechanický betlém

Horní Lideč 180, 756 12 Horní Lideč

Horní Lideč

Unikátní mechanický betlém v Horní Lidči čítá 230 figur, z toho 75 jich je pohyblivých. Ručně vyřezávané postavy připomínají tradiční místní řemesla a také čtyřicítku zajímavých míst ve Zlínském a Trenčianském kraji. Prohlídku si můžete zpestřit dokumentárním filmem, kde vás postava Poutníka provede historií obou krajů, jejich zvyky, tradicemi a památkami. Vše je citlivě zakomponováno do velkého biblického příběhu. Film se promítá každý den ve 14 hodin.
Celoročně
Expozice

Mechanický betlém Horní Lideč

V betlému je osazeno více než 100 vyřezávaných staveb, které prezentují mimo jiné také nejzajímavější místa Zlínského kraje, jako například Hostýn, Velehrad, zámek Buchlovice. Prostřednictvím pohyblivých figurek pak ožívají stará řemesla a zvyky.

Součástí expozice je také krátký film, který přibližuje návštěvníkům život v česko-slovenském pomezí, nejzajímavější události, zvyky a řemesla. V průběhu projekce jsou místa, o kterých se ve filmu hovoří, osvětlena.

Betlém Horní Lideč otevírací doba

Expozici je možné navštívit v průběhu celého roku. Otevřeno je ve dnech pátek - neděle od 10.00 do 16.00 (12.00 - 13.00 polední pauza). Pro větší skupiny je možné zorganizovat individuální prohlídku. Na www.betlemhornilidec.cz jsou uváděny aktuální informace k otevírací době, např. v době státních svátků.

Chcete navštívit zajímavá místa na Východní Moravě, která prezentuje mechanický betlém v Horní Lidči? Podívejte se na www.vychodni-morava.cz/kultura.

Turistické cíle

Slovácko
Staré Město
Terárium v KOVOZOO
Celoročně
Expozice
Slovácko
Topolná
Muzeum v přírodě Topolná
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum veteránů
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum kovářství
Celoročně
Muzeum
Kroměřížsko
Kroměříž
Květná zahrada Kroměříž
Celoročně
Slovácko
Korytná
Rozhledna Obecnice
Celoročně
Rozhledna
Slovácko
Nivnice
Rozhledna U Trojice
Celoročně
Rozhledna
Valašsko
Velké Karlovice
Rozhledna na Ztracenci
Celoročně
Rozhledna

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme