Search

Letecké muzeum Kunovice

Letecká 1383, 686 04 Kunovice

Kunovice

V Leteckém muzeu v Kunovicích nahlédnete do nitra letounů, poslechnete radiokomunikaci posádek s letištní věží a nasajete leteckou atmosféru. Prohlédnout si můžete legendární aerotaxi, sportovní, dopravní a vojenské letouny, z nichž mnoho bylo vyrobeno přímo v Kunovicích. K cenným exponátům patří prototypy L-410, nebo exvládní speciál Tupolev TU-154M “Naganský expres”, který v roce 1998 přivezl z japonského Nagana slavnou olympijskou hokejovou výpravu do Prahy.
Duben - Říjen
Muzeum

Nasajte leteckou atmosféru v Leteckém muzeu Kunovice. Prohlédnout si tady můžete historické armádní letouny, sportovní letadla, ex vládní speciál i L-410, která se v Kunovicích vyrábí dodnes.

Letecké muzeum Kunovice prezentuje leteckou historii a leteckou výrobu. Letadla si můžete prohlédnout nejen zvenčí, ale nahlédnout i dovnitř a poslechnout si komunikaci posádky s leteckou věží v Kunovicích. V muzeu je vystaven i vrtulník a bezpilotní letoun, prohlédnout si můžete také řez motorem. K vidění jsou také unikáty, které jinde než v Kunovicích neuvidíte, jako například ex vládní speciál Tupolev přezdívaný „Naganský express“, který v roce 1998 přivezl zlaté hokejisty z olympijských her v Naganu.

V průběhu roku se v muzeu konají zážitkové akce pro veřejnost, například Akce U, Noc v muzeu, Minilety (šlapací letadýlka).

Letecké muzeum Kunovice – otevírací doba

Muzeum je otevřeno v období duben – říjen denně. V období listopad – březen je muzeum uzavřeno. Na pokladně muzea zakoupíte „letecké“ suvenýry i drobné občerstvení. Informace o konkrétní otevírací době na www.muzeum-kunovice.cz/provozni-doba/.

Objevte i jiná unikátní muzea na Východní Moravě, tipy najdete na www.vychodni-morava.cz/muzea-a-expozice/.

Turistické cíle

Slovácko
Staré Město
Terárium v KOVOZOO
Celoročně
Expozice
Slovácko
Topolná
Muzeum v přírodě Topolná
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum veteránů
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum kovářství
Celoročně
Muzeum
Kroměřížsko
Kroměříž
Květná zahrada Kroměříž
Celoročně
Slovácko
Korytná
Rozhledna Obecnice
Celoročně
Rozhledna
Slovácko
Nivnice
Rozhledna U Trojice
Celoročně
Rozhledna
Valašsko
Velké Karlovice
Rozhledna na Ztracenci
Celoročně
Rozhledna

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme