Search

Muzeum Kroměřížska

Velké náměstí 38/21, 767 01 Kroměříž

Kroměříž

Muzeum Kroměřížska překvapí velkou rozmanitostí stálých expozic, budovu si můžete projít doslova od sklepa po půdu. Atraktivní prostředí historického sklepení vám zprostředkuje život města v dávné minulosti, uvidíte nejen nálezy hrnčířských pecí a dílen, ale také mučicí nástroje. Do světa fantazie vtáhne celou rodinu expozice Poklady staré půdy, kterou najdete v zrekonstruovaných půdních prostorách. Zaujme také Památník Maxe Švabinského, kroměřížského rodáka, Kroměříž v soukolí dějin 1848–1948 či expozice zaměřená na čas a hodiny, ve které každý exponát představuje spojení umění, řemeslné zručnosti a mechaniky. Otevřeno je celoročně od úterý do neděle 9.00–12.00 a 12.30–17.00, v červenci a srpnu včetně pondělí.
Celoročně
Muzeum

Muzeum Kroměřížska sídlí na Velkém náměstí v Kroměříži v původně renesanční budově z roku 1609. V minulosti Kapitulní dům, který sloužil biskupovi a olomoucké kapitule. Prostřednictvím expozic projdete historickou budovu muzea od sklepa až po půdu.

Muzeum Kroměřížska nabízí veřejnosti pět stálých expozic. V šesti sálech prezentuje tvorbu kroměřížského rodáka a jednoho z nejvýraznějších českých výtvarných umělců Maxe Švabinského. Prostřednictvím expozice umístěné v historickém sklepení přibližuje muzeum veřejnosti vznik města Kroměříž. K vidění jsou předměty od pravěku až do 17. století. Nechybí ani prezentace novějších dějin města, kde jsou vystaveny například rozměrné modely dnes již zaniklých památek. Spojení umění, řemeslné zručnosti a mechaniky představuje expozice hodin Strážce času. K vidění je unikátní „časostroj“, který má osm rozdílných ciferníků a kalendář s 13 měsíci. Svět fantazie a tajemství a nahlédnutí do říše literárních a filmových hrdinů zprostředkuje veřejnosti expozice Poklady staré půdy.

Expozice zprostředkovávají zážitek prostřednictvím haptických prvků také pro zrakově postižené.

V průběhu roku muzeum organizuje také krátkodobé výstavy, tvořivé dílny a programy pro veřejnost i školy. Veřejnosti je přístupná také odborná knihovna se studovnou. Dalšími památkami pod správou Muzea Kroměřížska jsou Větrný mlýn ve Velkých Těšanech a Muzeum v přírodě Rymice.

Muzeum Kroměřížska – otevírací doba

Muzeum je otevřeno celoročně. V období leden – červen a září – prosinec od úterý do neděle v čase 9.00 – 17.00 s polední pauzou. V období letních prázdnin je otevřeno také v pondělí. Aktuální informace k otevírací době na www.muzeum-km.cz/oteviraci-doba-kromeriz.

Poznejte historii a unikátní místa Východní Moravy také prostřednictvím jiných expozic. Inspirujte se na www.vychodni-morava.cz/muzea-a-expozice/.

Turistické cíle

Slovácko
Staré Město
Muzeum bonsají Isabelia
Celoročně
Expozice
Slovácko
Staré Město
Terárium v KOVOZOO
Celoročně
Expozice
Slovácko
Topolná
Muzeum v přírodě Topolná
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum veteránů
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum kovářství
Celoročně
Muzeum
Kroměřížsko
Kroměříž
Květná zahrada Kroměříž
Celoročně
Slovácko
Korytná
Rozhledna Obecnice
Celoročně
Rozhledna
Slovácko
Nivnice
Rozhledna U Trojice
Celoročně
Rozhledna

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme