Search

Muzeum luhačovického Zálesí

Masarykova 950, 763 26 Luhačovice

Luhačovice

Seznámíte se tu nejen s národopisem osobitého regionu a lázeňstvím, ale také s dílem Dušana Jurkoviče. Stavby fenomenálního architekta svou barevností jakoby vypadly z pohádky, a proto jsou tu pro děti připravené omalovánky, ve kterých je mohou napodobit. Ti větší si půjčí 3D brýle a s pomocí svých mobilů se vydají na virtuální procházku Luhačovicemi podle Jurkovičových nerealizovaných plánů.
Celoročně
Muzeum

Národopisný region luhačovické Zálesí leží na rozhraní Slovácka, Valašska a Hané. Jeho geografickým centrem je lázeňské město Luhačovice. Muzeum luhačovického Zálesí bylo založeno v roce 1918 Antonínem Václavíkem. V současné době je muzeum součástí Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně a nachází se v Městském kulturním domě Elektra v Luhačovicích.

Muzeum luhačovického Zálesí - expozice

Ve stálé expozici Známé i neznámé Luhačovice jsou prezentovány trojrozměrné exponáty sebrané před 100 lety. Uvidíte sbírku lázeňských pítek a nábytek z lázeňských pokojů navržený Dušanem Jurkovičem. Zaměřuje se na dokumentaci lázeňství, historie a každodenního života v Luhačovicích a okolí. Uvidíte zde například vyšívané textilie, lidové dřevoryty nebo dřevěné vyřezávané formy na modrotisk, i výrobky ze zaniklých moravských skláren. Stálou expozici doplňují v průběhu roku krátkodobé výstavy a lektorské programy, aktuální informace jsou uvedeny na muzeumluhacovice.cz/vystavy-a-programy.

Dětského návštěvníka seznamuje muzeum s osobností a tvorbou Dušana Jurkoviče prostřednictvím interaktivního webového prostředí.

Muzeum luhačovického Zálesí otevírací doba

Muzeum je otevřeno ve dnech pondělí až neděle od 9.00 do 17.00 hodin, polední pauza 12.00 - 13.00 hodin. Informace k otevírací době na muzeumluhacovice.cz/navstivte-nas.

Na zajímavá místa, za tradicemi Východní Moravy i do historie vás vezmou také jiná muzea na Východní Moravě. Jejich přehled najdete na www.vychodni-morava.cz/muzea-a-expozice/.

Turistické cíle

Slovácko
Staré Město
Terárium v KOVOZOO
Celoročně
Expozice
Slovácko
Topolná
Muzeum v přírodě Topolná
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum veteránů
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum kovářství
Celoročně
Muzeum
Kroměřížsko
Kroměříž
Květná zahrada Kroměříž
Celoročně
Slovácko
Korytná
Rozhledna Obecnice
Celoročně
Rozhledna
Slovácko
Nivnice
Rozhledna U Trojice
Celoročně
Rozhledna
Valašsko
Velké Karlovice
Rozhledna na Ztracenci
Celoročně
Rozhledna

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme