Search

Muzeum Tupeské keramiky

Tupesy 118, 687 07 Tupesy

Tupesy

Muzeum Tupeské keramiky se nachází v objektu, který v minulosti sloužil k výrobě. Jeho součástí je dobová expozice, obydlí hrnčíře, která vypovídá o způsobu jeho práce a životě na přelomu 19. a 20. století. Na něj navazuje objekt nové expozice zachycující historii a technologii výroby majolikové keramiky v Tupesích. A areálu je umístěna současná výroba keramiky a vzorková prodejna keramiky.
Duben - Říjen
Muzeum

V centru obce Tupesy stojí typický bílý domek s modrým podrovnáním. Je to původní obydlí hrnčíře a dnes zde najdete Muzeum Tupeské keramiky. Při jeho návštěvě na vás dýchne kouzlo starých časů.

V muzeu se seznámíte s tradicí hrnčířského a keramického řemesla, výrobou majolikové keramiky s charakteristickým dekorem tzv. Tupeské růže, který je v původní podobě a mnoha variantách používán dodnes. Vystaveny jsou ukázky tradiční Tupeské keramiky i dochované kousky keramiky z dřívějších let s různým dekorem.

Při návštěvě muzea můžete nahlédnout do obydlí hrnčíře z přelomu 19. a 20. století a dozvědět se také o životě našich předků. Podíváte se do typické světnice s kachlovými kamny, kde se pekl chléb i pálila keramika, i do keramické dílny.

Pro zájemce je pak za příplatek možnost navštívit dílnu pro veřejnost a namalovat si vlastní keramický hrníček, pro větší skupinky osob je také možnost vyrobit si hrníček na hrnčířském kruhu. V prodejně, která je součástí muzea, si můžete zakoupit suvenýr i moderní užitkovou keramiku.

Muzeum Tupeské keramiky otevírací doba

Muzeum je pro veřejnost otevřeno v období duben – říjen ve dnech úterý až neděle od 10.00 do 16.00. Konkrétní informace k otevírací době na www.muzeumkeramiky.cz. Zájemcům o keramickou dílnu je doporučena předchozí rezervace.

Chcete navštívit i jiná místa a seznámit se s tradicemi a řemesly Východní Moravy? Inspirujte se na www.vychodni-morava.cz/tradice-a-gastro/.

Turistické cíle

Slovácko
Staré Město
Muzeum bonsají Isabelia
Celoročně
Expozice
Slovácko
Staré Město
Terárium v KOVOZOO
Celoročně
Expozice
Slovácko
Topolná
Muzeum v přírodě Topolná
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum veteránů
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum kovářství
Celoročně
Muzeum
Kroměřížsko
Kroměříž
Květná zahrada Kroměříž
Celoročně
Slovácko
Korytná
Rozhledna Obecnice
Celoročně
Rozhledna
Slovácko
Nivnice
Rozhledna U Trojice
Celoročně
Rozhledna

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme