Search

Muzeum v přírodě Rymice

Rymice 2, 769 01 Holešov

Rymice

Jedinečnou atmosféru dávno zašlých časů zažijete v Muzeu v přírodě Rymice. Prohlédnete si chaloupky s doškovými střechami, dozvíte se mnoho zajímavostí o životě a práci našich předků na východní Hané v posledních dvou staletích. Navštívit můžete kovárnu, sedlářskou dílnu či větrný mlýn. Součástí areálu je renesanční tvrz, kterou obklopuje nově zrekonstruovaný hospodářský dvůr. Najdete v něm turistické zázemí a expozici Od kvásku ke klásku, jež ukazuje tradiční postupy spojené s výrobou chleba. Otevřeno je v dubnu o víkendu 9.00–17.00, od května do září od úterý do neděle 9.00–17.00.
Duben - Září
Muzeum

Muzeum v přírodě Rymice prezentuje způsob bydlení a hospodaření na Moravě. Muzeum je jedinečné tím, že malebná vesnická stavení stojí na svém původním místě – najdete je rozeseté po obci Rymice na Kroměřížsku.

Areál muzea tvoří sedm objektů lidové architektury východní Hané, renesanční tvrz s hospodářským dvorem, kterou vlastnil i slavný vojevůdce Albrecht z Valdštejna, prezentující způsob vrchnostenského hospodaření na Moravě, a také mlýn německého typu (ten sem byl převezen z nedalekých Bořenovic). V chaloupkách s doškovou střechou se dozvíte zajímavosti o životě našich předků v posledních dvou staletích. Uvidíte vybavené světnice i sedlářskou nebo kovářskou dílnu. V Hospodářském dvoře je k vidění expozice Od kvásku ke klásku prezentující tradiční činnosti spojené s výrobou chleba. V Tvrzi jsou stálé expozice věnované dějinám obce Rymice i venkovského lidu na Hané.

V průběhu roku realizuje muzeum edukační programy pro školy i akce pro veřejnost – například Večerní prohlídky, Den řemesel či Vánoční jarmark.

Muzeum v přírodě Rymice – prohlídka

Prohlídky začínají na pokladně muzea v Hospodářském dvoře (na adrese Rymice č.p. 2). Najdete zde také nabídku upomínkových předmětů.

Muzeum v přírodě Rymice – otevírací doba

Muzeum je otevřeno v dubnu o sobotách a nedělích. Od května do září je muzeum otevřeno od úterý do neděle. Kolem poledne počítejte s polední pauzou. Komentovaná prohlídka muzea trvá hodinu a čtvrt. Aktuální informace a čase si můžete ověřit na www.muzeum-km.cz/oteviraci-doba-rymice.

Nenechte si ujít akce pořádané v Muzeu v přírodě Rymice, sledujte www.vychodni-morava.cz/akce/.

Turistické cíle

Slovácko
Staré Město
Muzeum bonsají Isabelia
Celoročně
Expozice
Slovácko
Staré Město
Terárium v KOVOZOO
Celoročně
Expozice
Slovácko
Topolná
Muzeum v přírodě Topolná
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum veteránů
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum kovářství
Celoročně
Muzeum
Kroměřížsko
Kroměříž
Květná zahrada Kroměříž
Celoročně
Slovácko
Korytná
Rozhledna Obecnice
Celoročně
Rozhledna
Slovácko
Nivnice
Rozhledna U Trojice
Celoročně
Rozhledna

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme