Search

Městské muzeum Valašské Klobouky

Masarykovo náměstí 276, 766 01 Valašské Klobouky

Valašské Klobouky

Při návštěvě Červeného domu se seznámíte s historií zdejšího soukenictví, plátenictví a barvířství, kterým byly Valašské Klobouky známé v dalekém okolí. Expozice Svět architektury Huberta Gessnera představuje nejznámější díla tohoto slavného rodáka, která stojí i ve Vídni, včetně vůbec první secesní stavby na našem území. Nejen děti se vyřádí v Modrotiskové poštovní dílně se sedmnácti razítky, zmenšeninami skutečných forem. Vytvořte s nimi pohlednici a pošlete originální pozdrav blízkým.
Celoročně
Muzeum

Městské muzeum Valašské Klobouky sídlí v historických objektech - Staré radnici a Červeném domě. První písemná zmínka o radnici pochází z roku 1567. Přímo před budovou stojí jeden z nejstarších historických pranýřů z 16. století. Historicky cenný je také Červený dům – patrový kamenný dům s dřevěnou pavlačí z roku 1781.

Ve svých expozicích muzeum seznamuje veřejnost s tradičním řemeslem – soukenictvím, ale také s plátenictvím a barvířstvím. K vidění je také dosud funkční tkalcovský stav. Návštěvník v muzeu nahlédne do dobově zařízené světnice i černé kuchyně. Nejen děti to bude bavit v muzejní modrotiskové poštovní dílně, kde si mohou vytvořit pohlednici a v Babiččině tajné komůrce uhodnout obsah truhly.

Městské muzeum Valašské Klobouky otevírací doba

V období letních prázdnin (červenec – srpen) je muzeum otevřeno ve dnech úterý až neděle. V průběhu roku je pak muzeum otevřeno ve dnech úterý až pátek. Informace o konkrétních časech a aktuality z muzea jsou na www.muzeum-valasskeklobouky.cz.

Poznejte řemesla a zajímavá místa na Východní Moravě také prostřednictvím dalších muzejních expozic. Jejich přehled najdete na www.vychodni-morava.cz/muzea-a-expozice/.

Turistické cíle

Slovácko
Staré Město
Terárium v KOVOZOO
Celoročně
Expozice
Slovácko
Topolná
Muzeum v přírodě Topolná
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum veteránů
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum kovářství
Celoročně
Muzeum
Kroměřížsko
Kroměříž
Květná zahrada Kroměříž
Celoročně
Slovácko
Korytná
Rozhledna Obecnice
Celoročně
Rozhledna
Slovácko
Nivnice
Rozhledna U Trojice
Celoročně
Rozhledna
Valašsko
Velké Karlovice
Rozhledna na Ztracenci
Celoročně
Rozhledna

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme