Search

Návštěvnické centrum Vizovice

Razov 472, 763 12 Vizovice

Vizovice

Smyslem exkurzní trasy je seznámení veřejnosti s hlavními principy výroby, historií a tradicí firmy RUDOLF JELÍNEK a.s., jako významného českého výrobce a exportéra v oblasti výroby alkoholických nápojů. Exkurzní trasa zahrnuje návštěvnické centrum s prodejnou, kinosál, pěstitelskou pálenici, provoz egalizace s obřími dřevěnými sudy (zrání destilátů), stáčírnu (plnění lahví). K dispozici je i varianta prohlídky fermentace (kvašení) a pálenice pro první destilace.
Celoročně
Expozice

Prostřednictvím exkurze nahlédnete pod pokličku výroby ovocných destilátů, které se ve Vizovicích vyrábí již od roku 1894. A na závěr exkurze destiláty také ochutnáte. V nabídce je standardní exkurze, která vás zavede do výrobních prostor a míst, kde destiláty zrají a stáčí se. Rozšířená exkurze vás navíc zavede do míst, kde ovoce kvasí a destiluje nebo si můžete vybrat exkurzi spojenou s prohlídkou sadů.

Návštěvnické centrum Vizovice - termíny exkurzí

Exkurze pro veřejnost probíhají v návštěvnickém centru Vizovice v období březen - červen ve dnech středa a pátek ve 14.00 hodin a v sobotu v 10.00 hodin. Nutná je předchozí rezervace. Pro skupiny nad 15 osob je možné dohodnout individuální prohlídku. Informace o prohlídkách a možnostech prohlídek ve státní svátky najdete na www.rjelinek.cz.

Chcete poznat také další chutě a tradice spojené s Východní Moravou? Inspirujte se na www.vychodni-morava.cz/tradice-a-gastro/.

Turistické cíle

Slovácko
Staré Město
Muzeum bonsají Isabelia
Celoročně
Expozice
Slovácko
Staré Město
Terárium v KOVOZOO
Celoročně
Expozice
Slovácko
Topolná
Muzeum v přírodě Topolná
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum veteránů
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum kovářství
Celoročně
Muzeum
Kroměřížsko
Kroměříž
Květná zahrada Kroměříž
Celoročně
Slovácko
Korytná
Rozhledna Obecnice
Celoročně
Rozhledna
Slovácko
Nivnice
Rozhledna U Trojice
Celoročně
Rozhledna

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme