Search

Skanzen Rochus Uherské Hradiště

Mařatice 1797, 686 05 Uherské Hradiště

Uherské Hradiště

Ve skanzenu Rochus v Uherském Hradišti se na chvíli ocitnete ve vesnickém prostředí, které vás vrací na konec 19. a začátek 20. století. Seznámíte se s etnografickou oblastí uherskohradišťského Dolňácka, s tradičním bydlením, způsoby obživy, odíváním, zvyky i folklorními projevy. V průběhu roku zde zažijete tradiční fašank, Velikonoce, stavění máje, žně i štěpánské koledování. Skanzen je součástí Parku Rochus. Nabízí se odtud také nejkrásnější pohled na Uherské Hradiště a okolí.
Květen - Říjen
Expozice

Skanzen Rochus – muzeum v přírodě v srdci Slovácka, v Uherském Hradišti nabízí poznání života našich předků, i ten nejkrásnější pohled na město a jeho okolí, pohoří Chřiby s hradem Buchlovem.

Lokalita přírodního parku, která dříve byla vojenským cvičištěm, v sobě ukrývá cenné přírodní bohatství. Ve skanzenu pak prezentuje významné kulturní dědictví Uherskohradišťska. Lidovou architekturu prezentují přenesené stavby i kopie původních vesnických stavení z 18. až 20. století. Nahlédnete do původní dřevěné stodoly z Břestku i do nadzemního domu s vinným sklepem. V areálu skanzenu je také sadařský areál či vinohrad, u kterého jsou k vidění klátové úly.

V prostoru muzea jsou v průběhu roku pořádány akce prezentující folklor, řemesla, tradice a obyčeje regionu. Zažijete tady mimo jiné tradiční masopust, otevírání pastvin nebo adventní čas.

Skanzen Rochus otevírací doba

Skanzen Rochus je otevřen v měsíci dubnu o sobotách a nedělích. V květnu, červnu, září a říjnu od čtvrtku do neděle. O letních prázdninách od úterý do neděle. Konkrétní otevírací doba a změny na skanzenrochus.cz/pro-verejnost/.

Chcete zažít tradice a zvyky Východní Moravy? Sledujte aktuální dění v regionu na www.vychodni-morava.cz/akce.

Turistické cíle

Slovácko
Staré Město
Muzeum bonsají Isabelia
Celoročně
Expozice
Slovácko
Staré Město
Terárium v KOVOZOO
Celoročně
Expozice
Slovácko
Topolná
Muzeum v přírodě Topolná
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum veteránů
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum kovářství
Celoročně
Muzeum
Kroměřížsko
Kroměříž
Květná zahrada Kroměříž
Celoročně
Slovácko
Korytná
Rozhledna Obecnice
Celoročně
Rozhledna
Slovácko
Nivnice
Rozhledna U Trojice
Celoročně
Rozhledna

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme