Search

Zámek Kinských

Zámecká 3, 757 01 Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí

Empírový zámek z poloviny 19. století patřící pod správu Muzea regionu Valašsko. Hlavním návštěvnickým tahákem je multimediální expozice Člověk v krajině, krajina v lidech, která atraktivní formou přibližuje, jak se měnil vztah lidí k okolní přírodě od pravěku po současnost. Bezbariérovost objektu je zajištěna výtahem, k dispozici je i sál a další zázemí včetně místnosti pro maminky s nejmenšími dětmi.
Celoročně
Zámek
Empír

Empírový zámek s rozsáhlým parkem prošel v letech 2019 až 2022 kompletní rekonstrukcí, která památku patřící pod správu Muzea regionu Valašsko posunula do 21. století. Hlavním návštěvnickým lákadlem je multimediální expozice Člověk v krajině, krajina v lidech, která za pomoci projekcí a dalších moderních technologií přibližuje, jak se měnil vztah lidí k okolní přírodě od pravěku po současnost.

Můžete si také prohlédnout atraktivní výstavy, odpočinout si v zámecké kavárně nebo si užít zábavu s dětmi v hernách a edukačních místnostech.

Muzeum zde během roku pořádá několik velkých akcí pro veřejnost i komornější programy a přednášky zaměřené na různé obory lidského vědění.

Zámek se nachází za velkým kruhovým objezdem na výpadovce směr Hustopeče nad Bečvou. Je otevřen celoročně, každý den kromě pondělí, vždy od 9:00 do 17:00 hodin.

Další informace najdete na stránkách Muzea regionu Valašsko

Turistické cíle

Slovácko
Staré Město
Muzeum bonsají Isabelia
Celoročně
Expozice
Slovácko
Staré Město
Terárium v KOVOZOO
Celoročně
Expozice
Slovácko
Topolná
Muzeum v přírodě Topolná
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum veteránů
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum kovářství
Celoročně
Muzeum
Kroměřížsko
Kroměříž
Květná zahrada Kroměříž
Celoročně
Slovácko
Korytná
Rozhledna Obecnice
Celoročně
Rozhledna
Slovácko
Nivnice
Rozhledna U Trojice
Celoročně
Rozhledna

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme