Search

Zlínský mrakodrap

třída Tomáše Bati 21, 760 01 Zlín

Zlín

Přijďte si prohlédnout (nebo se svézt) pojízdnou kancelář ředitele firmy o rozměrech 6×6 metrů, vytvořenou pro Jana Antonína Baťu. Do restaurované kabiny výtahu je možné volně nahlížet z prostoru Expozice 21. Projížďka výtahem je zpoplatněna, lze předem objednat u Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Svezení výtahem lze také v rámci různých akcí pořádaných pro veřejnost – Den Zlínského kraje, Muzejní noc, aj. Terasa budovy č. 21, bývalé správní budovy fy Baťa vysoké 77,5m, nabízí výhled na město Zlín. Je bezplatně přístupná denně od 10 do 21 hod.
Celoročně
Expozice, rozhledna

Baťův mrakodrap výtah - rarita pojízdná kancelář

Správní budova č. 21 Baťových závodů byla jednou z prvních výškových budov v Evropě. Sedmnáctipodlažní budova je vysoká 77,5 metrů. V přízemí lze nahlédnout do Expozice 21 a baťovy pojízdné kanceláře, v 8. patře, kde sídlilo vedení Baťových závodů, je expozice o historii firmy Baťa. Svézt se můžete oběžným páternosterem a využít také nabídku komentovaných prohlídek mrakodrapu, které jsou v nabídce Muzea jihovýchodní Moravy. Raritou je baťova pojízdná kancelář, která byla vybudována pro J. A. Baťu. Místnost o rozměrech 6 x 6 metrů vybavená elektrickou klimatizační jednotkou. Součástí komentované prohlídky pojízdné kanceláře je také svezení (pozor prohlídku je nutné rezervovat alespoň 1 - 2 týdny předem). Nahlédnout do baťovy pojízdné kanceláře lze v prostoru Expozice 21.

Baťův mrakodrap vyhlídka

Na střeše mrakodrapu najdete vyhlídkovou terasu s kavárnou. Provozní doba kavárny je 8.00 - 18.00. Aktuální informace k možnostem návštěvy zveřejňuje Turistické informační centrum Zlín www.ic-zlin.cz.

Zlínský mrakodrap návštěvní doba

Do správní budovy Zlínského kraje - do expozice v přízemí a pojízdné kanceláře můžete nahlédnout denně v čase 8.00 - 21.00. Komentované prohlídky s možností svezení pojízdnou kanceláří jsou možné ve dnech úterý - neděle v čase 10.00 - 18.00. Konkrétní informace na stránkách Muzea jihovýchodní Moravy www.muzeum-zlin.cz.

Baťovská architektura

Pokud vás zajímá více z Baťovské architektury, využijte nabídky komentovaných prohlídek autobusem, které organizuje 14|15 BAŤŮV INSTITUT. Expozice v 8. patře je přístupná dle provozní doby Krajského úřadu Zlínského kraje.

Další tipy, kam vyrazit na Východní Moravě za kulturou najdete na www.vychodni-morava.cz/kultura/.

Turistické cíle

Slovácko
Staré Město
Muzeum bonsají Isabelia
Celoročně
Expozice
Slovácko
Staré Město
Terárium v KOVOZOO
Celoročně
Expozice
Slovácko
Topolná
Muzeum v přírodě Topolná
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum veteránů
Celoročně
Muzeum
Slovácko
Staré Město
Muzeum kovářství
Celoročně
Muzeum
Kroměřížsko
Kroměříž
Květná zahrada Kroměříž
Celoročně
Slovácko
Korytná
Rozhledna Obecnice
Celoročně
Rozhledna
Slovácko
Nivnice
Rozhledna U Trojice
Celoročně
Rozhledna

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme