Search

TOP 5 udržitelných MICE projektů

TOP 5 udržitelných MICE projektů v regionu​

Ploština

Toto netradiční místo, spojené s pohnutou historií hrůzných činů konce 2. světové války, je vhodné pro pořádání především seminářů, edukačních workshopů a školení. V návaznosti na tuto aktivitu je na místě využít možnosti prohlídky všech 3 expozic na Ploštině

Prvním z nich je památník Ploština sestávající z pěti betonových obelisků, které připomínají vztyčené prsty. Druhým objektem je nová futuristická budova návštěvnického centra, kde vznikla Expozice "Tragédie na Ploštině". Tato budova je výjimečná svým technickým řešením. Oválná budova se zelenou střechou je ponořena do šikmého svahu louky tak, aby co nejméně narušovala okolní krajinu. Expozice přibližuje tragédii samotnou. Třetím objektem je Expozice "Nová Ploština" sídlící v nedalekém statku, která dokumentuje historii osady po roce 1945. V této části expozice jsou také připraveny prostory pro konání seminářů, edukačních programů a tematických konferencí či workshopů.

Kurovický lom

Přírodní památka Kurovický lom je netradičním místem vhodným pro firemní školení, workshop nebo seminář. Toto místo pohladí po duši a potěší především ty skupiny, které hledají souznění s přírodou.

Kromě přednáškové místnosti, zde také sídlí centrum ekologické výchovy. Součástí areálu je také kavárna, 3 apartmány, vyhlídka nebo ApiterapieKurovický lom je jedním z mála míst  v České republice, kde můžete zažít Apiterapii v místním Api centru. Jedná se o léčbu člověka s pomocí včel a jejich produktů. Centrum mimo samotných procedur nabízí prohlídku s přednáškou o včelách a z pohledu firemní turistiky je to tedy velmi ojedinělý zážitek.

Penzion Na kraji lesa

Na kraji lesa, na konci cesty, na hranici valašské divočiny, se nachází místo, které je domovem rodinného Penzionu Na kraji lese, který je vhodný na menší firemní akce.

V penzionu vás čeká skvělé ubytovací zázemí doplněné o restauraci, kde pro vás šéfkuchaři připraví chutná jídla z regionálních surovin. Pro vaše jednání je připravený klimatizovaný oddělený salonek pro 25 osob s kompletním technickým vybavením. K dispozici vám bude vše potřebné – projektor, plátno, flip chart s psacími potřebami. Útulné podkroví ovšem můžete využít i méně tradičně – například pro ranní lekci jógy. Pro týmy hledající jedinečný zážitek doporučujeme návštěvu Muzea řeznictví ve Valašském Meziříčí, kde můžete prožít autentickou valašskou zabijačku. Penzion Na kraji lesa je nejen místem, kde najdete klid a odpočinek v náruči přírody, ale i místem, kde můžete posunout svůj tým na novou úroveň díky unikátnímu spojení pracovního prostředí a relaxace.

Hotel Skanzen​

Hotel Skanzen společně s Archeoskanzenem, podvodním tunelem Živá voda a Centrem slováckých tradic tvoří významný turistický cíl slováckého regionu a ideální destinací pro firemní turistiku. Přímo v hotelu se nachází 3 konferenční prostory.

Prvním je velký sál s kapacitou až 90 osob, který je vhodný i pro větší firemní akce. Druhým je jedinečná Kongresová aula, která nabízí kapacitu 30 míst s unikátními křesílky, které obsahují prezentační - degustační stolky a třetím je malý salonek pro menší firemní akce
s kapacitou 25 míst. Z hlediska udržitelnosti a lokálnosti  hraje velkou roli  Centrum slováckých tradic. Dozvíte se zde vše ohledně historie vinařství, páleničářství a na vlastní oči uvidíte pěstitelskou pálenici.  Vlastní pálenky, sušené výrobky, povidla a další regionální produkty si lze pořídit přímo v Tržnici. 

Nakonec svoji návštěvu můžete obohatit procházkou po Slivovicové i Vinné stezce. Pomocí samoobslužných dávkovacích automatů v klidu vychutnáte některou ze 72 druhů pálenek a až 100 druhů vín. 

Slovácký dvůr

Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi nabízí rozmanité prostory pro firemní akce s bohatou nabídkou teambuildingových aktivit. 

Ochutnáte českou lokální kuchyni ve stylovém prostředí, kde na vás dýchnou tradice Slovácka,
a využít můžete několik stylů ubytování - pohodlí penzionu, tradiční vinařské búdy nebo originální sudy. Svoji konferenci, školení či jen teambuildingovou aktivitu můžete pojmout dle chuti. Na Slováckém dvoře umí skvělou slováckou zabijačku nebo tu pravou slováckou firemní akci
s cimbálem, slivovicí a vínem. Ale přizpůsobí se i jiným potřebám a vymyslí něco speciálně dle požadavků firmy.

V průběhu sezony jsou zde schopni pokrýt až čtvrtinu energetických potřeb pouze díky sluneční energii skrze solární panely. Ty jsou umístěné na střeše penzionu a umožňují využívat obnovitelné zdroje energie i snižovat závislost na fosilních palivech.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme