Search

Pohodová cykloturistika

Východní Morava

Stovky kilometrů hustě protkaných stezek činí Východní Moravu opravdovým rájem pro cyklisty a in-line bruslaře. Vydat se můžete na nenáročné výlety po údolí, na horské traily nebo na stezky vedené malebnou přírodou. Pro adrenalinové jezdce nabízí region i řadu atraktivních bike parků, skateparků a oválů se speciálním povrchem určeným pro inline bruslaře. Mezi nejznámější cyklostezky patří bezmála 160 kilometrů dlouhá Cyklostezka Bečva na Valašsku. Provede vás od horských pramenů řeky Bečvy, jedinečné valašské architektury až na rovinatou Hanou. Další stezky pro cyklisty a inline bruslaře můžete najít podél Baťova kanálu. Milovníci dobrého vína a gastronomie pak ocení populární Moravské vinařské stezky na Slovácku. Dálková mezinárodní cyklostezka BEVLAVA vás naopak provede překrásnou krajinou moravsko-slovenského příhraničí.

Cyklostezka Bečva

Od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po soutok s Moravou máte na 141 km možnost poznávat pamětihodnosti, přírodní krásy, lidové tradice i místní speciality Valašska, Moravské brány a Hané. Bezpečné a komfortní stezky sledující tok Bečvy, jsou jako stvořené pro cyklisty a in-line bruslaře, využít je mohou i vozíčkáři, turisté a v zimě běžkaři.

Cyklostezka podél řeky Moravy a Baťova kanálu

Cyklostezka dlouhá více než 80 km je díky nenáročnému terénu s minimálním převýšením ideální pro rodiny s dětmi, seniory i bruslaře. Na páteřní stezku navazují trasy v okolí včetně Moravských vinařských stezek. Můžete vyjet jedním směrem na kole a zpět se svézt výletní lodí nebo nalodit se i s kolem na hausbót a kombinovat plavbu s vyjížďkami podél Baťova kanálu a do okolí.

Cyklostezka BEVLAVA

Dálková mezinárodní cyklostezka vás provede krajinou moravsko-slovenského příhraničí. Čeká na vás 35 kilometrů s napojením na Cyklostezku Bečva a Vážskou cyklomagistrálu. Díky mírnému profilu trasy si Cyklostezku BEVLAVA užijí rodiny s dětmi i aktivní senioři. Pro aktivní cyklisty se nabízí zajímavé okruhy i terénní vyjížďky.

Bikeresort Valašsko

Cyklistický resort, který se v České republice pyšní třemi NEJ – nejstarší, největší a nejkomplexnější. Najdete ho na území od Vsetína po Velké Karlovice mezi hřebeny Vsetínských Beskyd a Javorníků. Maximální zážitek z ježdění na kole. Ať jste propadli trailovému ježdění, jízdě v bike parku, milujete přesuny po hřebenovkách Valašských hor nebo máte rádi jízdu po zpevněných cestách.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme