Search

Bílou stopou Hostýnskými vrchy

Rajnochovice

Dostupnost
zima
středně obtížný

Zveme vás do bílé stopy na hřeben Hostýnských vrchů. Svým charakterem jsou „Hostýnky“ pro běžkaře velmi přívětivé. Profil tras není tak náročný jako třeba v Beskydech a proto si ho jedeme užít tak nějak víc na pohodu.

Jako začátek trasy si volíme známé lyžařské středisko Troják, disponující několika sjezdovkami, půjčovnou, ubytováním a restauracemi. Po modré značce vyrážíme do mírného stoupání. Na trase je několik odpočívadel, kde je možno posedět a doplnit energii. Start byl ve výšce cca 590 mnm a k nejvyššímu místu naší trasy U tří kamenů (748 mnm) dorazíme po 7 kilometrech jízdy.

Poutní místo Svatý Hostýn

U vrcholu Skalný si můžeme všimnout několika skalních útvarů zajímavých jmen, jako je Kůň, Zub, Nevěstčí převisy, Bezejmenná a další. Od rozcestí Bukovina to pak už máme kousek na Sv. Hostýn, kde nesmíme opomenout navštívit místní Baziliku Nanebevzetí Panny Marie. Je zde možno se občerstvit v restauraci a cestou zpět ještě navštívit místní rozhlednu či křížovou cestu. Zpět na Troják se vydáme stejnou trasou na běžkách a od výše zmíněných „U tří kamenů“ nám cesta rychle plyne zpět.

Trasa na Tesák

Kdo by chtěl ještě odbočit a navštívit turisticky atraktivní lokalitu Tesák, právě U tří kamenů má možnost k němu odbočit.

Délka trasy 21 kilometrů a nastoupáme 570 výškových metrů. Informace o stavu údržby tras najdete na www.bilestopy.cz.

Trasa v mapy.cz ZDE

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme