Search

Bílou stopou Velkých Karlovic

Velké Karlovice

Dostupnost
zima
středně obtížný

Zažít atmosféru jednoho z největších závodů na běžkách klasickou technikou Karlovskou padesátku můžete každým rokem poslední lednovou sobotu. Kdo nemá sportovní ambice, ale chce si užít pocit z jízdy na stejné trase jako účastníci závodu ze seriálu Skitour, má možnost si trasu projet.

A že to opravdu stojí za to, o tom se přesvědčíte, když do Velkých Karlovic přijedete. Úzká prkýnka si připevníme na boty vedle vyhlášené restaurace Pepicentrum. Po okruhu o délce 1 km na dostihové dráze se přesuneme přes lyžařský areál u Bambuchů. Z něj se přesuneme do biatlonového areálu a po chvílí míjíme Machůzky, kde je možno se občerstvit. Po cca 5-ti kilometrech křížíme silnici a nastupujeme na trasy po loukách v blízkosti řeky Vsetínská Bečva.

Ochutnejte Valašský frgál

Jeden z hlavních občerstvovacích bodů je restaurace v Lyžařském areálu Razula. U ní je také parkoviště, kde můžeme alternativně zaparkovat, kdyby u startovacího místa bylo plno. Pokračujeme dál stopami vedenými po lesních širokých cestách, abychom se vzápětí vrátili na horské louky pokryté sněhovou peřinou. Ještě jednou musíme křížit hlavní silnici, ale určitě to stojí za to. Naše cesta se blíží po cca 12 kilometrech do své poloviny. Tou je skvělé pohoštění v hotelu Horal, který je znám svým v letních měsících navštěvovaným golfovým resortem a saunovým a wellnes světem. Zpáteční trasu absolvujeme po stejné trase a je to skvělá, téměř 25 kilometrů dlouhá jízda. Bezpochyby jedinečný zážitek.

Délka trasy 23 kilometrů a nastoupáme 411 výškových metrů. Informace o stavu údržby tras najdete na www.valassko-hornivsacko.cz a na www.bilestopy.cz.

Trasa v mapy.cz ZDE

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme