Search

Kroměříž a Karel Kryl

Kroměříž

Dostupnost
celoročně
nenáročný

Karel Kryl se narodil 12. dubna 1944 v Kroměříži, v domě čp. 9 na Březinově ulici. Na jeho rodném domě je instalována pamětní deska, ale město Kroměříž tomuto významnému rodáku věnuje rozsáhlou expozici v městském centru, konkrétně v objektu Starý pivovar v sousedství radnice.

V programu návštěvy Kroměříže by rozhodně neměla scházet prohlídka Expozice Karla Kryla. Kroměřížskému rodáku Karlu Krylovi je věnován suterén Klubu Starý pivovar na Prusinovského ulici v těsném sousedství radnice. Čeká vás zde vzrušující, emotivní, překvapivý, originální, ale rozhodně nikoliv nudný prostor, který charakterizuje Karla Kryla, jeho tvorbu a jeho nesnadné a místy nemožné hledání pevného bodu ve světě a době, ve které žil.

Obklopí vás Krylova hudba, poznáte jeho básnickou duši, která se dotýká silných emocí vycházejících z lásky, něhy, pravdy a svobody. Multimediální prvky umožňují nahlédnout do komplexnosti tvorby a myšlení této osobnosti naší kultury. Před objektem Starého pivovaru je instalován Pomník Karla Kryla v podobě stylizované židle. Vzdálenost od Expozice Karla Kryla k jeho rodnému domu je necelý 1 km.

Projekt Cestuj a poznávej Východní Moravu byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme