Search

Moravské Versailles najdete v Holešově

Holešov

4.5 km
Dostupnost
léto, celoročně
vhodné pro rodiny s dětmi
nenáročný

Poznávání Holešova zvládnete po trase Městského památkového okruhu. Ten je vyznačen žlutobílým čtvercem a zahrnuje následující památky: Muzeum a galerii, synagogu, židovský hřbitov, kovárnu, kostel sv. Anny, zámek a zámeckou zahradu, Smetanovy sady s kaplí sv. Kříže, kostel Nanebevzetí P. Marie.

Poznávaní města Holešov

Holešov, kouzelné město na pomezí Hané a Valašska, zdobí barokní zámek, který je reprezentativním kulturním centrem regionu. Konají se zde významné kulturní, společenské, ale i sportovní události. Přilehlá zámecká zahrada je volně přístupná a vyniká především vodním kanálem ve tvaru Neptunova trojzubce.

Procházka v ní vám bude připomínat francouzské Versailles. V letní sezóně je v zahradě v provozu koupaliště, zatímco zámek hostí významné výstavy, kdy jedna je vždy cílena na rodiny s dětmi a další se věnují umění. Jen pár kroků od zámku se nachází historická Zemanova kovárna, kde o letních víkendech kovář předvádí svůj um. Když budete pokračovat procházkou centrem města, jistě neminete ani nově opravené náměstí sv. Anny s farním kostelem a Masnými krámy, kde se konají městské trhy, prostranství před nimi je odpočinkovou zónou s vodními prvky. Barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie skrývá unikátní Černou kapli.

V Holešově v minulosti žila početná židovská komunita a její odkaz je ve městě stále znát. Jediná zcela dochovaná synagoga tzv. polského typu, pojmenovaná podle nejvýznamnějšího židovského rabína Šacha, stojí právě v Holešově. Jen kousek od ní je židovský hřbitov, kde rabín Šach odpočívá a za jehož posvátnou tombou (hrobkou) jezdí Židé z celého světa. Město je také spojeno s osobnosti sv. Jana Sarkandera, který působil v první polovině 17. století na zdejší faře. Kromě historických památek Holešov nabízí řadu příjemných kaváren, bister a restaurací. Více na www.holesov.info.

Možnost občerstvení na trase.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme