Search

Na kamennou krásku Chřibů

Roštín

11 km
Dostupnost
celoročně
středně obtížný

Dávnou historii Roštína dokládá existence dvou pravěkých hradisek, ale i kostel sv. Jakuba kilometr za obcí. Na Brdu – nejvyšším vrcholu pohoří Chřiby – stojí kamenná rozhledna, v její blízkosti naleznete pozůstatky nedokončené Baťovy dálnice i starého hradiska.

Vrch Brdo s nadmořskou výškou 586 m je nejvyšším bodem obce Roštín i celého pohoří Chřiby. Chřiby jsou turisticky atraktivním územím pestrým na přírodní památky i historické objekty. Jsou zde k vidění četné skalní útvary, prýští zde voda z řady studánek, stojí zde majestátní hrad Buchlov i zříceniny dvou dalších hradů – Cimburka a Stříleckého hradu. Napříč Chřiby byla vedena trasa nedokončené tzv. Baťovy dálnice. V Roštíně si prohlédněte zajímavý kostel sv. Jakuba Staršího stojící uprostřed hřbitova zhruba 1 km západně od obce.

Kamenná rozhledna na vrchu Brdo byla slavnostně otevřena 28. října 2004. Na rozhlednu se vydejte z Roštína. Z centra obce, od kostela sv. Anny směřujte vzhůru po žlutě značené trase. Na okraji lesa můžete po jednom kilometru chůze obdivovat památnou lípu, po dalších zhruba dvou kilometrech chůze dorazíte k samotě Vlčák na hřebeni Chřibů. Zde zvolte červeně značenou trasu vedoucí na 2,5 km vzdálenou rozhlednu Brdo. Od rozhledny sestoupíte po zeleně značené trase do Roštína, je to cca 4,5 km. Cestou se můžete osvěžit vodou u Roštínské kaple, která je malým poutním místem. Celkem se připravte na zhruba 10 km dlouhý výlet.

Mapa trasy ZDE

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme