Search

Napajedla – křižovatka regionů

Napajedla

15 km
Dostupnost
jaro, léto, podzim, celoročně
vhodné pro rodiny s dětmi
středně obtížný

Poloha Napajedel na trase historické kupecké stezky dala městu nejen jméno, ale také formovala jeho historické jádro v okolí kostela sv. Bartoloměje a napajedelského zámku.

Historické centrum Napajedel je základem městské památkové zóny, do které patří např. barokní kostel sv. Bartoloměje, novorenesanční radnice, barokní zámek, starý a nový klášter. V Napajedlích je na řece Moravě vybudováno přístaviště Baťova kanálu, a to hned na dvou místech – poblíž městského centra a u rekreačního areálu Pahrbek sloužícího turistům. Podél řeky Moravy vede cyklostezka (cyklotrasa č. 4 – Moravská stezka) umožňující bezpečnou jízdu do Kroměříže, Uherského Hradiště, ale také přes Otrokovice do nedalekého Zlína.

V Napajedlích se setkávají tři národopisné oblasti – z jihu sem zasahuje vinařské Slovácko, od severu rovinatá Haná. Východním směrem po svazích Vizovické vrchoviny směřujete přes Zlín na Valašsko. Odráží se to v nabídce zdejších kulturních akcí, např. v oblíbeném folklorním festivalu Moravské chodníčky, který je každoročně organizován v srpnu.

Historii města zaznamenává Muzeum Napajedla. Seznámíte se zde s příběhem města samotného, ale také s továrnami Slavia a Fatra, s výrobou proslulých nafukovacích hraček. Zejména děti bude bavit hřiště hraček.

Cykloturisté využijí ke svým výletům zejména trasy využívající cyklostezku kolem řeky Moravy a Baťova kanálu.

Pěší turisté mají k dispozici 70 km tras značených jako „Stezky napajedelských emirátů“. Trasy jsou značeny lokálním značením v podobě barevných (modrých, červených, zelených) kruhů lemovaných bílou barvou a vedou z Napajedel do okolních obcí (Žlutava, Halenkovice, Spytihněv, Topolná, Komárov, Karlovice, Oldřichovice, Pohořelice). Jsou určeny zejména pro pěší, ale zvládnete je i na horském kole.

Zajímavý 15 km dlouhý výlet se nabízí po žlutě značené turistické trase KČT z Napajedel do Zlína-Malenovic (či naopak). Nabízí zajímavé výhledy do krajiny i lesní úseky, vede přes rekreační areál Pahrbek, kolem výběhů koní, přes poutní místo Svatá Voda či kolem hradu Malenovice.

Možnost občerstvení V Napajedlích a ve Zlíně-Malenovicích.

 

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme