Search

Okolo Buchlova

Buchlovice

Dostupnost
celoročně
vhodné pro rodiny s dětmi
nenáročný

Hrad Buchlov ze 13. století patří k velmi dobře zachovalým hradům a k výrazným symbolům Slovácka. Tento nikdy nedobytý středověký hrad je zdaleka viditelnou dominantou pohoří Chřiby.

Rytířská cesta na Buchlov

Na Buchlov je možné jít pěšky z městyse Buchlovice. Po žlutě značené turistické trase jsou to necelé 4 km vytrvalého stoupání. Jeden kilometr před hradem budete procházet alejí vzrostlých javorů zvanou Rytířská cesta. Druhou variantou je vyrazit pěšky z okraje obce Břestek z rozcestí Pod Břesteckou skalou. Odtud vedou na Buchlov dvě turistické trasy – zelená a červená. Pro stoupání ke hradu doporučujeme zvolit zeleně značenou trasu, pro návrat trasu červenou. Obě mají délku kolem 2 km. Třetí možností je vyjet k Buchlovu autem, odbočka ze silnice I/50 je vyznačena.

Kaple svaté Barbory

Na dohled od hradu stojí na vrcholu Modla (taky se mu říká Barborka) kaple sv. Barbory ze 13. století. Dnešní barokní podobu získala v roce 1673. Kaple slouží jako hrobka Petřvaldů a Berchtoldů, tedy bývalých majitelů hradu Buchlova.

Naučná stezka Okolo Buchlova

V okolí hradu a Barborky doporučujeme projít se po 3 km dlouhé trase naučné stezky Okolo Buchlova, kterou realizovaly Lesy České republiky. Naučná stezka na 11 zastaveních seznamuje návštěvníky jak s přírodními zajímavostmi, tak i s lesnickými pracemi, dokonce je zde uveden příběh O Čertově sedle. Stezka je doplněna dřevěnými exponáty různých druhů zvěře, která se zde vyskytuje. Na trase naučné stezky je řada míst, která poskytují zajímavé výhledy do okolní krajiny. Při dobrém počasí dohlédnete např. i do Zlína.

Hrad je v období listopad – březen pro návštěvníky uzavřen, ale krajina v jeho okolí slibuje příjemný zážitek z pobytu v přírodě.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme