Search

Uherský Ostroh a Atlantida

Uherský Ostroh

Dostupnost
celoročně
vhodné pro rodiny s dětmi
nenáročný

Prožijete zde inspirativní příběh vody, stanete se součástí odkazu minulosti v bájné a mystické Atlantidě. Objevíte mírumilovný bájný svět zatím neobjevené planety jednorožců Lukuma.

Expozice jsou inspirativní, emotivní, návštěvníky zatáhnou do prostoru plného překvapivých momentů a pohledů. Probouzejí představivost a všechny smysly. Najdete zde mimo jiné nejníže položenou rozhlednu  – leží totiž pod zemí. Podobně originální a zdánlivě neskutečná je Nesmírná věž.

Ze světa fantazie se můžete vydat do zámecké galerie nebo se na reálný svět běžte podívat ze zámecké věže. Ta nabízí nejen zajímavé výhledy, ale i setkání s odkazem spisovatele Zdeňka Galušky, který je zdejším rodákem.

Ze zámecké věže si prohlédnete historické jádro Uherského Ostrohu tvořené náměstím s dominantním kostelem sv. Ondřeje. Mimo jiné uvidíte tok řeky Moravy, přes kterou se klene obloukový most, který je kulturní památkou. Další technickou lahůdkou je plavební komora, která je součástí historické vodní cesty zvané Baťův kanál.

Na jihozápadním okraji města ve vnějším oblouku řeky Moravy stojí na nevelkém návrší zajímavý Maják Slovácka tvořený osmi červenobílými sloupy. Poskytuje orientaci v jednotlivých součástech a symbolech Slovácka, ke kterým patří jak cyrilometodějská tradice charakterizovaná hlaholicí, tak lidové ornamenty či významné lokality a podoblasti Slovácka.

Maják je vzdálen od zámku necelý kilometr chůze. Nejsnazší cesta vede pěšinou na pravém břehu řeky Moravy. Trasa není vhodná pro vozíčkáře, stezka výletu od zámku k Majáku Slovácka je ale vhodná pro kočárky.

Trasa Zámek – Maják Slovácka 

Projekt Cestuj a poznávej Východní Moravu byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme