Search

Uherský Ostroh – mystické podzemí a výhledy

Uherský Ostroh

5 km
Dostupnost
celoročně
vhodné pro rodiny s dětmi
nenáročný

Historické náměstí Uherského Ostrohu má neobvyklý trojúhelníkový tvar. Jeho dominantou je barokní kostel sv. Ondřeje. Renesanční zámek nabízí zajímavé prohlídkové okruhy, zcela originální je podzemí zámku věnované fantazijním expozicím.

Výlet do Uherského Ostrohu doporučujeme zahájit v Informačním centru. Najdete je v Přízámčí v těsném sousedství zámku. Tady se mj. prodávají vstupenky a zahajují prohlídky zámku. K dispozici jsou tři okruhy. Zcela originální a unikátní je prohlídka podzemí. Tajemná řeč vody, Paměť světa – Atlantida, Planeta jednorožců Lukuma – to jsou názvy tří mystických částí expozice, která návštěvníky vtáhne do příběhů inspirovaných historií, každodenním životem i fantazií. Pokud byste hledali nejníže položenou rozhlednu na světě, pak je právě zde – stojí v podzemí ostrožského zámku.

Druhý okruh pak vede do Zámecké galerie na aktuálně instalované výstavy. Milovníkům výhledů do krajiny je určen výstup na zámeckou věž. Její součástí je i expozice věnovaná slavnému rodáku – spisovateli Zdeňku Galuškovi. Jinou zajímavou vyhlídku najdete na jihozápadním okraji města na pravém břehu Moravy. Stojí zde stylizovaný objekt „Maják“, který má návštěvníkům pomoci orientovat se v lidových ornamentech Slovácka.

Uherský Ostroh je turistům dostupný po železnici, silnici, cyklostezkách či po vodě. Leží na řece Moravě, je zde přístaviště vodní cesty Baťův kanál. Cykloturisté mají k dispozici páteřní trasu cyklostezky spojující Kroměříž a Hodonín (cyklotrasa č. 4 – Moravská stezka), vedou tudy trasy tzv. vinařských cyklostezek „Uherskohradišťská“ a „Strážnická“. Při cestě do historického centra si všimněte památkově chráněného obloukového mostu. Nedaleko od zámku můžete navštívit funkcionalistický Dům Adler, v němž je v turistické sezoně (od května do srpna) zpřístupněna muzejní expozice zaměřená na motorismus, obchod, živnosti a řemesla.

Možnost občerstvení v Uherském Ostrohu.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme