Search

Unikátní muzeum v Rymicích

Rymice

Dostupnost
jaro, léto, podzim
vhodné pro rodiny s dětmi
nenáročný

Muzeum v přírodě v Rymicích je svým způsobem unikátní. Jednotlivé objekty totiž stojí na svých původních místech. Týká se to kovárny, domů s doškovými střechami či renesanční tvrze s hospodářským dvorem.

Areál rymického Muzea v přírodě má tři základní části. Tvrz, Hospodářský dvůr a Hejnice. Prohlídku zahájíte v Hospodářském domě, kde je pokladna muzea a zázemí pro průvodce.

Místní část Hejnice je unikátní skupinou objektů s doškovými střechami. Zde získáte obrázek o životě na hanácké vesnici. Interiéry disponují řadou původního vybavení a nářadí. Původní domy doplňuje větrný mlýn pocházející z nedalekých Bořenovic. Je to jediný objekt, který byl do muzea přestěhován.

Nejstarším domem v Rymicích je renesanční tvrz. Pamatuje ještě dobu, kdy byl jejím majitelem pozdější generalissimus Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna, který svou kariéru zahajoval na východě Moravy. Ve tvrzi je instalována stálá expozice s trefným názvem Brázdou času, kde si můžete dát do souvislostí historii obce a života obyvatel na pozadí řady archeologických nálezů z blízkého okolí.

Do Rymic snadno přijedete na kole. Z Holešova, kam se dopravíte i s bicyklem vlakem, je to pouhých 6 km jízdy, využijete přitom cyklotrasy č. 5033 a 5033A. Motoristé naleznou parkování přímo u Hospodářského dvora.

Projekt Cestuj a poznávej Východní Moravu byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme