Search

Valašské Klobouky – tradice, secese, příroda

Valašské Klobouky

6.5 km
Dostupnost
celoročně
vhodné pro rodiny s dětmi
nenáročný

Valašské Klobouky nabízejí vše, co si může přát milovník pestré dovolené: zajímavé historické centrum, lidové tradice, čistou přírodu, výběr mnohých turistických tras.

Valašské Klobouky jsou přirozeným centrem jižního Valašska. Město je pozoruhodnou městskou památkovou rezervací, ve které najdete renesanční stavby, barokní objekty, roubené valašské dřevěnice, ale i architektonické skvosty z období secese. Ty postavil zdejší rodák arch. Hubert Gessner, tzv. Brattmannova vila je dokonce první secesní stavbou na českém území. Na náměstí zaujme středověký kamenný pranýř, jeden z nejstarších v ČR. O historii města vypovídají expozice Městského muzea, které sídlí v budově bývalé renesanční radnice.

Okolí města nabízí řadu možností pro zajímavé výlety. Doporučujeme výšlap na dřevěnou rozhlednu Královec stojící na stejnojmenném vrchu (655 m n. m.). Také se můžete setkat s názvem „Rozhledna Na Finiši“ nebo „Rozhledna Cyrila Bureše“. Červeně značená turistická trasa vede z náměstí, k rozhledně jsou to 3 km. Zvolit můžete také trasu Naučné stezky Královec, která tvoří cca 6,5 km dlouhý okruh vycházející a končící na železniční stanici Valašské Klobouky. Obě trasy zvolna stoupají k rozhledně, která umožňuje krásné výhledy do okolí. Jako na dlani budou pod vámi Valašské Klobouky, severní směr patří hřebenu Vizovických vrchů, od jihovýchodu k jihozápadu se rýsují vrcholy Bílých Karpat včetně populárního Vršatce. Od rozhledny stezky pokračují k rekreačnímu středisku Královec s možností občerstvení. Pro návrat do Valašských Klobouk doporučujeme zvolna klesající zeleně značenou turistickou trasu, která je vedena paralelně s naučnou stezkou. Vede mimo jiné loukami, na kterých rostou vzácné druhy středoevropských orchidejí.

Tipy na další zajímavé lokality, výlety, ale i pestré akce získáte v Městském turistickém informačním centru na Masarykově náměstí.

Možnost občerstvení na trase.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme