Search

Vizovice nejsou jen slivovice!

Vizovice

16 km
Dostupnost
celoročně
středně obtížný

Skvostný zámek obklopený zahradou je dokonalou ukázkou života šlechty. Prohlídku, při se seznámíte i s pohnutou historií Vizovic, doplňte návštěvou zámecké zahrady či čokoládovny. Vizovice jsou 400 let spojeny s výrobou ovocných destilátů, muzeum slivovice Distillery Land vysvětlí proč!

Turisté se rádi vydají do okolí Vizovic. Prvním tipem je výšlap z centra Vizovic po červeně značené turistické trase. Směřuje na Janovu horu se zříceninou zvanou Janův hrad. Místo je proslulé mj. skvostnými výhledy do okolí. Cesta tam a zpět je dlouhá 6 km.

Janův hrad

Delší trasu nabízí okruh naučné stezky Vizovické prameny. Šestnáct km dlouhý okruh vhodný pro pěší turisty i cykloturisty je osazen 7 naučnými tabulemi, které nabízejí informace nejen z historie města, ale také o 12 zdejších pramenech. Nakonec: Vizovice bývaly lázeňským místem. Jeden z pramenů – Chladná studna – je součástí stejnojmenného poutního místa. Osvěžení uzdravující vodou oceníte při výstupu na rozhlednu Doubrava s kruhovým výhledem. Na trase naučné stezky se také můžete zastavit v kozí farmě, která je proslulá nejen sýry, ale také zmrzlinou z kozího mléka, včetně „rockerské“ černé zmrzliny.

Vizovické prameny

Východním směrem vede z Vizovic žlutě značená turistická trasa, která může být vzpomínkou na středověkou historii města, protože vede na Šibeniční vršek, na němž stávalo veřejné popraviště. Trasa pokračuje do obce Ublo, která je známá mj. 13575 mm dlouhým tunelem Ublanka. Ten je součástí trasy nedokončené tzv. Baťovy železnice, která měla spojit Zlín se Slovenskem. Násep nedokončené trati z Vizovic do Jasenné je využíván jako turistická stezka. Je vyznačena modrou turistickou značkou.

Máme pro Vás tip na výlet – Vizovice – Ublo – Jasenná – Vizovice, který je veden po trase železnic.

Možnost občerstvení na trase.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme