Search

Výlety bez bariér: Uherské Hradiště

Uherské Hradiště

Dostupnost
celoročně
nenáročný

Ve Slováckém muzeu se seznámíte se životem a tradicemi Slovácka. Sbírku uměleckých děl od 17. století až do současnosti prezentuje Galerie Slováckého muzea. Zavítáte také do Stálé expozice dějin města Uherské Hradiště. Prověřené lokace přístupné pro osoby na vozíčku.

Slovácké muzeum Uherské Hradiště

Aktivní odkaz: www.slovackemuzeum.cz

Slovácké muzeum se zaměřuje na prezentaci národopisné oblasti Slovácko. Opakovaně získalo ocenění Gloria musaealis, Muzeum roku nebo Cena české národopisné společnosti. V hlavní budově v Uherském hradišti se věnuje národopisným, archeologickým a historickým výstavám. Najdete zde také prodejnu užitkových i dekoračních předmětů vycházejících z tradiční lidové výroby. Pro osoby na vozíčku přístupné bez omezení.

Přístup do budovy: dlažba, nájezdy

Parkování: parkoviště u Kina Hvězda

Terén: dlažba, rovina

Bezbariérové toalety: ANO

Občerstvení: v okolí

Galerie Slováckého muzea Uherské Hradiště

Aktivní odkaz: www.slovackemuzeum.cz/galerie-slovackeho-muzea

Galerie Slováckého muzea sídlí v barokní budově bývalé vojenské zbrojnice. Budova postavená v letech 1721 – 1723 v minulosti sloužila také jako sirotčinec, lazaret nebo poštovní úřad. Dnes jsou zde k vidění umělecká díla od 17. století do současnosti. V galerii uvidíte díla moravských, českých i zahraničních umělců. Na nádvoří galerie je k vidění originál barokní kašny z 18. století nebo renesanční náhrobek. Pro osoby na vozíčku přístupné bez doprovodu.

Přístup do budovy: vyšší práh u vstupu, externí nájezdy

Parkování: u budovy, nejsou vyhrazena místa pro vozíčkáře

Terén: dlažba, kočičí hlavy, rovina

Bezbariérové toalety: NE

Občerstvení: v okolí

Expozice dějin města Uherské Hradiště

Aktivní odkaz: expozicedejinmesta.cz

Uherské Hradiště – město královské s více než 750letou historií představuje expozice Slováckého muzea v Jezuitské koleji rozdělená na tři části: Uherské Hradiště – město královské, Uherské Hradiště – pevnost na řece Moravě, Uherské Hradiště – metropole Slovácka. K vidění jsou nejen sbírkové předměty, dobové fotografie, ale i interaktivní model barokní pevnosti nebo virtuální procházka městem v roce 1670. Pro osoby na vozíčku přístupné s doprovodem.

Přístup do budovy: nájezd do budovy ze zadní strany

Parkování: na Masarykově náměstí

Terén: dlažba, kočičí hlavy, rovina

Bezbariérové toalety: NE

Občerstvení: ANO, v okolí

Kostel Zvěstování Panny Marie

Aktivní odkaz: www.frantiskani.uh.cz/kostel

Kostel Zvěstování Panny Marie je součástí Františkánského kláštera v Uherském Hradišti. Jeho výstavba započala v 16. století, dokončen byl později v nastupujícím barokním stylu. Po požáru v roce 1894 byly mj. restaurovány nástropní malby, na čemž se podílel také nejznámější moravský malíř a grafik Joža Uprka. Pro osoby na vozíčku přístupné s doprovodem.

Přístup do kostela: kamenný práh při vstupu, nerovnosti

Parkování: na Mariánském náměstí

Terén: dlažba, kočičí hlavy, rovina

Bezbariérové toalety: NE

Občerstvení: ANO, v okolí

Ověřené možnosti bezbariérového ubytování

Hotel Mariánský dvůr

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme